We kunnen niet vol trots achterover gaan leunen. We zijn er nog niet uit. De grootste bedreiging voor een onderneming is niet reageren op de te ver wachten ontwikkelingen. Vorig jaar april heeft u in Vers van 't Vat een artikel kunnen lezen over het reilen en zeilen van Vrumona. Enkele jaren geleden is een begin gemaakt met de her structurering van het fris- drankenbedrijf. Dit was nodig omdat het in deze sector qua winstgevendheid niet goed ging. Vorig jaar spraken we nog met direc teur L.A.Ch. Rottier, die zeer enthousiast zijn geloof in de Vrumona-organisatie onder woorden bracht. Na zijn plotselinge overlij den in augustus 1987, is zijn functie overgenomen door de heer R. Overgaauw. Een man die voor Vers van 't Vat bedachtzaam zijn ge dachten over Vrumona formuleert, maar evenzeer geloof heeft in de toekomst van de Bunnikse onderneming. Overgaauw: "Waren we vorig jaar voorzichtig optimistisch over de kansen van Vrumona, nu durven we met zekerheid te stellen dat dat optimisme gerechtvaardigd was. De afzetten en het marktaandeel zijn vorig jaar, in vergelij king met 1986, gegroeid. We hebben bo vendien de geplande afslanking, binnen de termijn die ervoor stond, nagenoeg volledig kunnen realiseren. De kosten hebben we daarvoor kunnen terugdrin gen. We verwachten dan ook dat we, ook op middellange termijn, het positie ve resultaat kunnen behouden. Aanpassingen In de periode van eind 1984 tot eind 1987 is het aantal personeelsleden met bijna 100 verminderd. Dat is door het hele be drijf heen gebeurd: zowel bij produktie, marketing/verkoop als bij de administra tie en personeelszaken. Bovendien is de organisatie op verschillende plaatsen aangepast en waar mogelijk vereenvou digd. Er is geïnvesteerd in informatiesys temen en er zijn efficiëncyverhogende maatregelen genomen. Richting aangeven "Dat we binnen twee jaar de doelstellin gen al hebben bereikt, betekent echter niet dat we nu vol trots achterover kun nen gaan leunen. We zijn er nog niet; je De heer Overgaauw kunt trouwens nooit zeggen dat je er bent. Elk gezond bedrijf is altijd in ont wikkeling, moet altijd alert en flexibel zijn en zich aan veranderende situaties aanpassen. In eerste instantie was de herstructure ring gericht op het wegsnijden van over tolligheid. Nu zijn we veel meer bezig de richting aan te geven waarin ons bedrijf zich moet ontwikkelen. Want ook al zijn we optimistisch, toch zijn er in de ko mende jaren negatieve ontwikkelingen te voorzien. We hebben sinds jaren weer Vrumona: Produktie Vrumona 4

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 4