Kinderexcursies tijdens de kerstvakantie Normaliter worden jongeren onder de 18 jaar niet voor een excursie in onze brou werijvestigingen ontvangen. Wie een rondleiding door de produktie-afdelin- gen wil maken, moet daarom minimaal 18 jaar zijn. Toch is het belangrijk dat juist de kinderen van Heineken-mede- werkers kennis maken met ons bedrijf en weten waar hun vader of moeder werkt. Daarom zijn onlangs zowel in Den Bosch als in Zoeterwoude speciale kin derexcursies georganiseerd. Het programma dat voor de jeugdige gasten in de leeftijd van 10 tot 17 jaar was opgesteld, was in grote lijnen hetzelfde als dat voor volwassen bezoekers. Na tuurlijk was het programma wel hele maal afgestemd op de jeugd. "Bij de kleintjes hoef je niet aan te komen met een beschrijving over het brouwproces", zegt de heer E. Veen uit Den Bosch. "Dat is voor hen veel te moeilijk. Daar om pasten onze rondleiders hun verhaal aan de leeftijd van de toehoorders aan Centraal op beide vestigingen stond 'kennismaken met de werkplek van je vader of moeder.Daarom was er tijdens de excursie gelegenheid voor de ouders, die op dat moment dienst hadden, hun kind de eigen werkplek te laten zien.Tot groot enthousiasme van de kinderen, mochten ze ook een kijkje nemen 'op de vloer'. Eén van de hoogtepunten: de rondleiding door de afdeling brouwen. De rit per dubbeldekkerbus over het bedrijfsterrein in Zoeterwoude was al een belevenis op zich. De heer E. Koopman, wachtchefbij de afdeling verpakken in Zoeterwoude, geeft zijn dochter Brenda en haar vriendin Angela uitleg bij colonne 5. Sommige afdelingen waren wel heel indrukwekkend. In Den Bosch was het colonne 9, de bliklijn en in Zoeterwoude colonne 5, de exportlijn, die van dichtbij mocht wor den bekeken. Vanzelfsprekend hielden de rondleiders en begeleiders van de af deling verpakken de kinderen daarbij constant in het oog. "Je moest ogen van voren en van achteren hebben, maar het was het zeker waard", aldus één van de rondleiders in Zoeterwoude. De kinde ren toonden zich ook weer enthousiast over de afdeling brouwen. Het kijken in de blinkende ketels, waarin het bier wordt gebrouwen, was een van de hoog tepuntenvan deze zeer geslaagde kinder excursies. 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6