LAATSTE BROUWSEL Heineken blikbier voortaan gemakkelijk mee op reis Sinds de introductie van de kratklem vorig jaar, zijn we er al aan gewend dat we mensen zien fietsen met een krat Heineken achterop op de bagagedrager. Komend voorjaar komt er een fenomeen bijfietsers met een kartonnen koffertje met Heineken blikbier onder de snelbinders. Goed nieuws dus voor de consumenten die de voorkeur geven aan Heineken bier uit blik boven bier uit flessen. Zij kunnen op hun dagje-uit naar bos of zee hun blikjes Heineken bier nu gemakkelijk meenemen in dit kartonnen blikkoffertje. Of dat nu per fiets gebeurt, per auto of te voet. En zijn de blikjes leeggeschonken, dan kunnen ze een voudigweg weer in de koffer terug worden gedaan, totdat een afvalemmer is gevonden. AMSTERDAM - Ongeveer honderdtwintig jaar nadat aan de Amsterdamse Van der Helststraat het eerste brouw sel werd gemaakt, werd op 30 december 1987 het laatste brouwsel gemaakt. Onder het toeziend oog van alle brouwers, het voltallige ka der van de afdeling Brouwen en medewerkers van het Be drijfsbureau en deTechnische Dienst trok ir. B.A.Horst man (direkteur produktie bier Heineken Nederland) het laatste brouwsel. Dit was het 1513de in 1987. Helaas blijkt het niet moge lijk te zijn, uit de archieven, na te gaan hoeveel brouwsels er sinds 1868 zijn gemaakt. Nadat de sterkte van het monster was bepaald, namen de aanwezigen deel aan een smaaktest. Heineken bier uit de Amsterdamse brouwerij werd daarbij vergeleken met dat uit de brouwerijen van Zoeterwoude en Den Bosch. Er werden geen essentiële verschillen geconstateerd. V.l.n.r.: de heren Horstman, C.E. Tan A Kiam en C. Bremer. Ook thuis is deze kartonnen verpak king handig. De koffer past zo in de koelkast. Als u hem rechtop zet en op de aangegeven plaats opent, is het sys teem helemaal handig. Dan ligt er name lijk altijd een blikje voor u klaar. Want haalt u er één uit, dan rolt het volgende consumenten die twaalf blikjes een tè grote aankoophoeveelheid vinden, blijft vanzelfsprekend de mogelijkheid be staan een kleiner aantal blikjes Heine ken 'los' te kopen. Want de huidige Hei neken blikverpakking blijft gewoon be staan. Er is geen prijsverschil: wie twaalf blikjes koopt, krijgt het kartonnen koffertje er gratis bij. Omstreeks maart/april zal in de brouwerij van Den Bosch een machi ne worden geïnstalleerd, waarop de blik jes in de blikkoffer kunnen worden ver pakt. De koffertjes zijn vanaf 2 mei in de winkels te koop. Uiteraard zullen ze te zijner tijd ook in de personeelsuitgifte- magazijnen verkrijgbaar zijn. exemplaar vanzelf naar vorenUiteraard zolang de voorraad strekt. De koffer biedt plaats aan twaalf 33-cl blikjes die ook enigzins van vorm zijn veranderd. De deksels zijn namelijk iets kleiner dan voorheen. De koffers zijn per twee verpakt op een tray. Voor die 5

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 5