Nieuwjaarstoespraak 1988 Het aandeel van Heineken Nederland in de flesbiermarkt is exact gelijk gebleven aan dat van het vorige jaar. Voor tap bier vertoonde het marktaandeel een gering verlies. Dat stond in de nieuwjaarstoespraak, die dit jaar in de verschil lende vestigingen gehouden werd. Voor de heer A. Oostra, scheidend Algemeen Directeur Heineken Nederland BV. ,was het tevens de laatste keer dat hij in deze functie de nieuwjaarsrede hield. Met ingang van 1 januari is de heer G.J. van Soest hem opgevolgd als Algemeen Directeur Heineken Nederland B.V. De introductie van bieren met een ei gen, onderscheidende smaak is vo rig jaar goed verlopen. Vooral Amstel 1870, dat in april 1987 geïntroduceerd werd, heeft het goed gedaan. Het lijkt er nu al op dat Amstel 1870 zich kan verheu gen op een vaste, nog steeds groeiende consumentengroep. Ook de introductie Zoetermeer van Amstel Gold in november, is boven verwachting verlopen. Volgens de heer Oostra blijkt hieruit dat de markt toe is aan nieuwe initiatieven. Heineken zal hier dan ook in 1988 verder op inspelen Vrumona introduceerde vorig jaar de PET-fles voor onder meer Pepsi en 7- Up. Ook is in 1987 een produktie- en dis Zoetermeer tributiecontract afgesloten voor het sportdrankmerk Isostar. De gedistilleerd markt toonde in 1987 een sterke terugval van ongeveer elf procent. GWN heeft haar marktaandeel weten te behouden. Dit kwam mede door de positieve ont wikkeling van Coebergh Bessenjenever. Den Bosch 3

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 3