Vijfde Heineken Zesdaagse in teken van uitloopronden Canada winnaar zesde Haarlem Basketbalweek HAARLEM - De Canadese ploeg is als winnaar uit de bus gekomen bij de zesde Haarlemse Basketbalweek, die van 27 december tot en met 3 januari gehouden werd. In de finale wisten de Canadezen met 88-76 te winnen van Nashua/Den Bosch, dat zwaar gehandicapt was door de ernstige blessure van de Amerikaanse speler Paul Thompson. Hij scheurde in de eerste wedstrijd een achillespees. Derde werd de nationale ploeg van Australië, die zegevierde over Marathon Chicago. Dit groots opgezette sport festijn trok dit jaar meer toeschouwers dan voorheen. Er kwamen bijna twintig duizend bezoekers, terwijl het evene ment de keer daarvoor ongeveer zestien duizend toeschouwers trok. Hoofdsponsor Heineken was aanwezig met een zogenaamd 'promotie-dorp'. Dit bevatte onder meer een gasten kamer en diverse bierbuffetten. ZUIDLAREN - Onder grote belangstelling is van 9 tot en met 12 december 1987 het 33ste Indoor Concours Hippique gehouden in de Prins Bernhardhal in ZuidlarenOp het overvolle programma stond onder meer een pauze-optre den van de Shires, waarbij ook de Shetlandpony Jantje van de partij was. Hij trok een eggetje, om de bodem van de piste voor de renners te egaliseren. Verder werden er een Heineken-prijs, die uit een drie liter kristallen bierpul bestond, en een Pepsi-prijs uitgereikt. De Brit Alan Fazakerley werd met 'Blue Moon' winnaar van de Pepsi-prijs en de Nederlander Piet Raymakers wist met 'Pasquino Z.B.' de Heineken-prijs in de wacht te slepen. HEERENVEEN - Van 7 tot en met 12 december 1987 trok voor de vijfde keer de Heineken Schaatszesdaagse door Nederland. In achtereenvolgens de plaatsen Utrecht, Den Haag, Alkmaar, Assen, Groningen en Heerenveen stre den de marathonschaatsers om het hardst om de bekende Gouden, Zilveren en Bronzen Schaats. Dit keer waren de wedstrijden extra spannend, omdat een nieuwe regeling aan het wedstrijdregle ment was toegevoegd. Voor het Alge meen Klassement telden nu het aantal uitloopronden. Zowel publiek als rijders hielden dan ook de adem in, zodra één van de rijders een ontsnappingspoging begon. Winnaar van de Gouden Schaats werd uiteindelijk Richard van Kempen, terwijl Lex Cazemier en Piet Kleine res pectievelijk de Zilveren en Bronzen Schaats wisten te bemachtigen. Tineke Hoogendijk uit Ermelo werd winnaar bij de driedaagse voor dames. 29

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 29