Prijs van tienduizend gulden in ideeënbus vcigk'S^Hk.. Contactoersonen Ideeënbuscommissie Horeca Voor het eerst in de geschiedenis van de ideeënbus is een maximale beloning van tienduizend gulden uitgereikt aan een Heineken medewerker uit een van de horecagebieden. Op 1 december 1987 kreeg de heer R.H. de Vries, werk plaatsmonteur van de CommercieelTechnische Dienst (CTD) in Apeldoorn, de prijs overhandigd uit handen van de heer AOostra (Algemeen Directeur Heineken Nederland B.V.). C^C>UDENBUS 'v\ OR ALLE 1 HELEN De heer De Vries Ik ben als monteur dagelijks bezig technische problemen op te lossen. Vaak zijn de oplossingen heel simpel en sta je er niet zo bij stil dat je iets nieuws hebt bedacht dat ook voor anderen nut tig kan zijn", vertelt de heer De Vries. Zo zocht hij twee jaar terug naar een ver betering van de pomp in de biertap-reini gingsinstallaties, die de medewerker van de Horeca Tap Service (HTS) altijd bij zich heeft. De monteur van de CTD kreeg zeker vier tot vijf reinigingsinstallaties per jaar voor reparatie terug. Alle met hetzelfde euvel: een kapotte pomp. "Die pomp houdt ermee op terwijl de medewerker van de HTS bij de klant staat, hij kan de klant op dat moment niet verder helpen, moet de andere afspraken voor die dag afzeggen en naar Apeldoorn rijden om een reserve-installatie op te halen. Dat kost veel tijd en geld en het wekt irritatie bij klant en HTS-er." Vervanger Uit eigen ervaring kende de heer De Vries de problemen met de pomp. An derhalf jaar werkte hij als medewerker van de HTS in Gelderland en Overijsel. Eenmaal als CTD-monteur besloot hij op zoek te gaan naar de oorzaak van de problemen. Hij probeerde het met een aparte zeef op de spoelslang zodat er geen vuil meer in de pomp terecht kon komen. Maar de pompen bleven manke menten vertonen. "En ze zijn praktisch niet te repareren. Dus een nieuwe pomp was de enige oplossing", vertelt de heer De Vries. Hij zocht een betere pomp en vond er uit eindelijk een waarmee de CTD goede er varingen had. De pomp uit de postmix- frisdrankinstallatie die de drank van vol doende koolzuurdruk voorziet, bleek óók in staat een druk van tien atmosfeer te ontwikkelen. Deze druk is nodig om het net iets te dikke reinigingssponsje door de bijna 40 meter lange spoelslan- gen te persen. Na een aantal geslaagde experimenten werd de pomp ingebouwd en kon de eerste HTS-medewerker er mee op pad. De goede berichten gingen als een lopend vuurtje door de verschil lende horecagebieden en inmiddels werken zestig van de in totaal tachtig rei nigingsinstallaties met de vinding van de heer De Vries. Contant graag Het nieuwe systeem levert vele voorde len op. De heer De Vries somt ze op: "Hij maakt minder lawaai, vergt minder onderhoud, is betrouwbaarder en is een kwart van de prijs van de oude pomp. Al met al een beter apparaat dat ook nog veel geld bespaart." Dat de vinding van de heer De Vries een flinke besparing oplevert, blijkt wel uit de maximale beloning die hij daarvoor kreeg. "Ik had dit nooit verwacht", ver telt de gelukkige winnaar. "Lang nadat ik het idee had ingestuurd, werd ik ge beld met de vraag hoe ik mijn beloning wilde hebben. In contanten of op mijn bankrekening. In eerste instantie zei ik in contanten .Toen ik het bedrag eenmaal hoorde, leek overmaken mij toch ver standiger. Ik had iets van twaalfhonderd gulden verwacht", zegt hij glunderend. Een bestemming voor het geld heeft hij al gevonden. "Mijn huis krijgt nu eens een flinke opknapbeurt." Contactpersoon Horecagebied Vestiging W.A. Klaar A'dam/Utr. Hoofddorp J.B. vanTeijlingen Den Haag Leiderdorp R. Posthumus Gron./Fr./Dr. Groningen P. A. Boesten Limburg Nuth A.J.C. van Dorst Midden Brabant Den Bosch A. Nijboer Alkmaar Alkmaar W. Stolte Geld. /Over. Apeldoorn J.C.F.M. vanBree Rotterdam R'dam (H-stad) G.W.J. vanKessel West-Br/Zeel. Breda 23

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 23