ASSISTENTE RECLAME- "Een reclame-afdeling staat over het algemeen bekend als een wat drukke, 'rommelige', afdeling. Dat klopt ook wel, want er gebeurt veel. Binnen één minuut kunnen soms wel zes pródukten, die van reclame-materiaal voorzien moeten worden, op je bureau worden neergelegd. Ik vind het juist door die afwisseling ontzettend leuk werk. Maar als je niet tegen een beetje werkdruk kunt, moet je hier beslist niet gaan zitten." "Spelenderwijs op ideeën komen" nnelics van Luipen, assistente van de reclame-afdeling bij de GWN, begon in 1980 als grondstewardess bij de KLM. Daarvoor had ze een opleiding bij Schoevers gevolgd. "Als grondstewar dess stond ik de ene dag in de hal koffers aan te nemen en tickets af te geven. De andere dag stond ik bij één van de slur ven om de instap-kaarten te controleren. Maar het leukste aan deze baan was na tuurlijk het reizen. Ik heb dan ook heel wat reizen gemaakt." Maar na twee jaar besloot Annelies van Luipen het avon tuurlijke reiswereldje vaarwel te zeggen. Ze kwam bij Heineken terecht. Avonturierster Annelies: "Ze vroegen een secretaresse voor de afdeling PR. Ik had vroeger al tijd beweerd dat ik nooit secretaresse wil de worden. Maar Public Relations sprak mij wel aan, omdat je dan veel met men sen om moet gaan. Ik solliciteerde en kreeg de baan. En daarmee stortte ik me zelf in een nieuw avontuur, want ik had natuurlijk niet zoveel secretaresse-erva ring!" Vier jaar later deed zich een nieu we uitdaging voor. Annelies solliciteerde naar de plaats die vrij was gekomen op de internationale reclame-afdeling in Amsterdam. Daar werkte ze drie jaar. En sinds oktober 1986 is ze assistente van de reclame-afdeling bij de GWN. Een nieuw avontuur? "Jazeker", vertelt ze met een glimlach. "Dit werk is gewoon enig om te doen. Je werkt hier voor diver se pródukten. Ik houd mij voornamelijk bezig met Reuchlin en Zwarte Kip en daar ben ik ook verantwoordelijk voor. De eindverantwoordelijkheid ligt bij mijn chef, de heer Houthuys. Als er een beurs is, regel ik dat de stand er staat en dat het produkt en het benodigde recla me-materiaal aanwezig zijn. Maar ik maak ook brochures en informatiemap pen. Verder zorg ik ondermeer voor de opdrukken van nieuwe dozen en laat ik foto's maken van de nieuwe pródukten. We proberen bij GWN ook alles zoveel mogelijk zelf te doen. Je bent eigenlijk een manusje van alles. Moet er een tekst worden uitgetypt dan vragen wij daar geen bureau voor. We typen het zelf." Creatief Annelies van Luipen: "Bij alle werk zaamheden die gedaan moeten worden, kom je eigenlijk spelenderwijs op ideeën. Zo moest laatst een foto voor een poster van sherry worden gemaakt. Een foto die de consument trek in koude sherry moest geven. Het probleem dat zich dan voordoet, is de vraag wat er op de plaat moet staan. Op een creatieve manier probeer je dat in te vullenBehal ve de fles, laat je iets zien dat bij sherry gegeten kan worden. Dat moet iets zijn, waar Nederlanders mee bekend zijn. Franse kaas? Nee, want dat is niet meer 'in'. Ik heb uiteindelijk gekozen voor een paar olijven en plakken worst." Ben je zelf creatief? Annelies: "Nee, dat zou ik niet durven zeggen. Je probeert natuurlijk wel zoveel mogelijk zelf op te lossen en niet voor elk wissewasje naar een reclame-bureau te lopen. Anders zou je net zo goed het bureau hier kun nen neerzetten. Het is ook enig om zelf mee te denken. Dat doen we vooral bij de kleinere projecten. Wel schakelen we altijd een reclame-bureau in voor het ver zinnen van een nieuwe 'headline', zoals we hebben gedaan bij de nieuwe recla me-tekst voor Bokma jonge graanjene ver 'Vaak is rond beter, soms Vierkant'. Maar een bureau borduurt wel voort op ideeën die wij aandragen. Je kunt dus niet echt iemand aanwijzen, die een be paalde goedlopende reclame-slogan heeft bedacht. Zo'n zin ontstaat op een gegeven moment. En of het nu de secre taresse is geweest of iemand anders van de afdeling of het bedrijf die de eerste aanzet heeft gegeven, doet er eigenlijk niet zo veel toe." 19

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 19