Fedor den Hertog: "Ik reed om mezelf af te reageren Fred van Lachterop: '7/c heb het nooit slecht gehad bij Am stel Amstel betekende continuïteit en dan ga je niet zo gauw naar een ander". Rrrang.naar de portier plaatjes uit het verleden, vormen de in houd van het boek. Ook vertellen be roemde wielrenners, zoals Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann en Fedor den Hertog, over hun tijd bij de Amstel Wielerploeg. Beroepsrenners Amstel heeft besloten de financiering van de wielerploeg aan het einde van het wielerseizoen 1987 te stoppen, omdat het de laatste jaren steeds minder aan trekkelijk wordt een amateurploeg te sponsoren. Door de opmars van het be- roepsrennen, krijgt het amateurfietsen minder publiciteit. En door ontwikkelin gen binnen de KNWU (de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie) is het feno- meen gastrennersvereniging in Neder land onder druk komen te staan. Dit komt onder meer door de nieuwe opzet van de Nationale Selectie. Het bezwaar van Amstel tegen deze nieuwe opzet is dat de beste renners uit de Amstel Wieler ploeg verplicht werden om mee te rijden in de Nationale Selectie. Als leden van die Nationale Selectie moesten zij ook deelnemen aan vier amateurwedstrij den. Dit betekende in de praktijk vaak dat de renners van de Amstelploeg tegen hun eigen ploegmakkers moesten rijden Ploegleider Herman Krott blijft zich in elk geval bezighouden met de organisa tie van de Amstel Goldrace. Een evene ment dat Amstel zal blijven sponsoren. Evenals een dertigtal profcriteria en acht a tien veldritten. Kranteknipsel De wielerploeg werd opgericht in 1964, De jaren daarvoor had de Amstel Brou werij al af en toe steun verleend aan wed strijden of renners, die voor die gelegen heid een Amstel-shirt droegen. Herman Krott kreeg later van het toenmalige hoofd van de reclame-afdeling van Am stel, Guus Avis, de opdracht een wieler ploeg samen te stellenKrott over die pe riode: "Ik heb toen niet om een prof- ploeg gevraagd. Ik zag veel meer in ama teurs. Dat is altijd zo gebleven. Ik had er meer plezier in om jongens klaar te sto men voor de beroepsrenners". En de ploeg kwam er. De in 1969 gepensioneer- Bent u geïnteresseerd in het boekje Rrrang op het kantje? Bij de portiers van alle vestigingen ligt een bon waar op u uw interesse kenbaar kunt ma ken. Die bon moet u sturen naar Pu blic Relations Nederland. U krijgt dan het boekje zo spoedig mogelijk toege stuurd. Wel geldt ook hier de stelregel: op* De heer Bnming biedt het boekje'Rrrang op het kantje" aan Heiman en Jos Krott aan. de heer Beekman, naaste medewerker van de heer Avis, herinnert zich: "Soms kwam Herman Krott op maandagoch tend de brouwerij binnenlopen om met trots te vertellen dat ze weer ergens ge wonnen hadden. Meestal had hij een kranteknipsel bij zich, waarin ook een fo to van een Amstelrenner stond. Dat von den wij mooi, maar verder bemoeiden wij ons er niet mee". Herman Krott: "De laatste jaren werden de successen wel minder. Maar dat soort jaren hebben we wel meer gehad. Dat gaf nietMijn instelling was om goede be roepsrenners af te leveren. Het is hele maal niet belangrijk of iemand de Ster van Zwolle wint of de Ronde van Zuid- Holland. Maar we zijn toch elk jaar op minimaal 75 overwinningen geëindigd. Maximaal zijn het er een keer tweehon derd geweest, terwijl we dit jaar aan een kleine honderd komen". Oud-Amstelrijders en hun vroegere ploegbaas. V.I.n.r. Gerry Kneteman, Peter Post, Herman Krott, Fedor den Hertog, Arie Hassink, Cor Schuuring. Bloemen van de Amstelploeg voor het echtpaar Krott. 5

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 5