Wie herkent deze foto? Bedankje In de Nieuwe Revu nummer 46 stond een interview met de heer A.H. Heineken. Al degenen van wie ik ter gele genheid van de uitreiking van een mij verleende Spaanse Ko ninklijke onderscheiding per soonlijke, schriftelijke of telefo nische reacties mocht ontvan gen, wil ik hierbij hartelijk dan ken. Uw gelukwensen gaven aan deze onderscheiding een extra feestelijk karakter. Gaar ne betrek ik in mijn dankwoord de medewerkers van Public Re lations Nederland die een be langrijke bijdrage hebben gele verd aan het welslagen van deze voor mij unieke gebeurtenis. C. van Es Over top-manager: "Een top-manager, een top-manager, ik haat dat woord. Net zoiets als biermagnaat. Een 'bier magneet' snap je 'm?" Over zijn vader: Vader Heinekenwas eenflamboyante man. Heineken: "Hij was hoogst intelligent, erudiet, heel slim meteen encyclopedisch geheugen. Maar hij was geen top-manager. Vergeet niet, hij was een man van voor de Eerste Wereldoorlog. Dat waren hele andere zakenmannen. Zaken inte resseerden hem eigenlijk weinig. Hij vond het wel leuk, kon de juiste mensen uitzoeken en bracht het concern naar grote hoogtes. Maar het liefst zou hij op een zolderkamertje muziek maken. Hij was een lieve man en we waren goede vriendjes. Maar nee, een krachtige zaken man, dat was hij niet. Dat slaat wel eens een generatie over. En het was voor mij absoluut niet moeilijk een zoon van hem te zijn. Over Heineken medewerkers: 'Het is niet zo belangrijk dat je een Heineken bent maar wel dat je gepassioneerd bent van dit be drijf en dat je mensen aan de top hebt die dat ook zijn. Over zijn naam "Weetje wat erg is? Als mensen je handtekening op een bierviltje vragen. En weet je wat nog er ger is? Als mensen twee Freddy's bestellen. Regelmatig sttuten de twee me dewerkers van de museumgoe- derenbeheer Amsterdam op fo to's, waarvan de herkomst hen onbekend is. Zoals deze foto bijvoorbeeld. Misschien dat u hen kunt helpen. Ze willen graag van u weten wanneer de ze foto gemaakt is, welk type auto erop staat afgebeeld en wie de personen op de foto zijn. Wanneer u het antwoord weet op (één van) deze vragen kunt u uw reactie sturen naar: Postbus 28, 1000 AA Amster dam, ter attentie van mevrouw M.J. Ketting. Haar telefoon nummer is (020-)702105.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 31