Brochure Hoveniers Informatiecentrum belicht groenvoorziening Zoeterwoude Pils van formaat INDUSTRIE EN MILIEU Wie kennis wil maken met een goede groenvoorziening rond een industrie, kan de vestiging van Heineken en de brouwerij in Zoeterwoude als voorbeeld nemen. Dat staat in de pas uitgekomen brochure 'Geef bedrijven een groen gezicht'die door het Hoveniers Informatiecentrum in Lei den deze maand wordt uitgegeven in het kader van het Eu ropees jaar van het Milieu. Onlangs is in Rotterdam een ongekend groot Heineken glas ten doop gehouden. In het hartje van de stad, nabij het Hofplein, is deze bijzon dere lichtreclame geplaatst op een twaalf verdiepingen tellende flat. Het glas, vijf en een halve meter hoog, was di rect gesprek van de dag. De architect van de flat vond dat zijn ontwerp was aangetast, en de bewoners wensten ook te delen in de opbrengst van de reclameEn of dat niet ge noeg was: tijdens een oktober storm ontstond er schade aan het bierglas en moest hij in de werkplaats gerepareerd wor den. Inmiddels staat "de pils van formaat" weer in volle glorie op het dak. De brochure is in kleur uitgevoerd en be vat gesprekken met de heerT. Dikken, belast met het onderhoud van de gebou wen en het terrein van de vestiging in Zoeterwoude, en de heer J.G. Marck van de afdeling Algemene Kantoor Za ken in Zoeterwoude. Deze worden afge wisseld met plaatjes van het vele groen rondom het kantoorgebouw en de brou werij. "Ik kwam destijds als bouwkundi ge onvoorbereid in Zoeterwoude, waar ons bedrijf in het mooie poldergebied ge bouwd zou worden", vertelt de heer Dik ken in de brochure. "De bevolking was, begrijpelijk, tegen deze ingreep in het landschap. Mijn eerste opdracht was dan ook: kennis maken met deze buren. We hebben de burgerij steeds beloofd zo min mogelijk kapot te maken en veel groen aan te planten. Zo stroomde en stroomt de Wijkpoortse Vliet over ons terrein. Zij vormt de basis van een groe ne ader die dwars door het bedrijf loopt. Als verbindingsschakel tussen bebouwd terrein en het open poldergebiedje dat wij in beheer hebben. In de bouwplan nen zijn de groenplannen vanaf het be gin meegenomen. Nu de beplanting vol wassen wordt, is een mooi evenwicht ontstaan tussen groen en industrie". De heer Dikken meent ook dat het hele groengebeuren goed past in de bedrijfsfi losofie van Heineken. "Ons terrein ziet er altijd overal netjes uit. Dit is belang rijk bij de vele excursies die we krijgen. Het weilandengebied met de molen die nog op het terrein staat en het knotwil genlaantje daar naar toe is een stukje Holland-promotie, die het goed doet bij de buitenlanders die hier komen. En de groenvoorziening bij onze hoofdingang is ons visitekaartje, waar we trots op zijn", aldus de heer Dikken. 21

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 21