Eerste paal voor nieuw bedrijfskantoor Zoeterwoude De personeeldienst, de laboratoria en de bedrijfsleiding van de brouwerij in Zoe terwoude, nu nog in het kantoorgebouw gehuisvest, zullen gaan verhuizen naar het brouwerijterrein. Op de plaats van de voormalige brandweerkazerne zal eind 1988 een nieuw bedrijfskantoor staan: vier verdiepingen hoog met een vloeroppervlak van 4750 m2. "Het lijkt misschien wat voorbarig nu de eerste paal net in de grond zit, maar op 1 decem ber 1988 staat in mijn agenda: opening bedrijfskantoor Zoeterwoude. En we zullen het halen", zegt de heer ir. C.J. Onderwater met nadruk. Hij is als pro jectmanager verantwoordelijk voor de bouw van het nieuwe pand en toont enthousiast de tekeningen. De voorbereidingen voor het nieuwe be drijfskantoor zijn twee jaar geleden be gonnen. Het ruimtegebrek in het kan toorgebouw wordt steeds nijpender voor zowel de 'brouwerijmensen' als voor de HNB en HTB-bewoners. Een eigen kan toor, centraal op het brouwerijterrein, zou een ideale oplossing zijn. Al snel viel het oog op de plaats van de oude brand weerkazerne. "Met die centrale ligging als uitgangs punt zijn sinds 1985 een aantal plannen gemaakt. Het één bleek te duur, het an der praktisch onhaalbaar. Uiteindelijk is gekozen voor een gebouw dat plaats biedt aan minimaal 170 medewerkers en dat ongeveer 7,5 miljoen gulden gaat kos ten", vertelt de heer Onderwater. Dat lijkt op het eerste gezicht een heel be drag, "maar we krijgen er dan ook wel wat voor terug". Het kantoorgebouw, dat op de eerste verdieping verbonden zal zijn met de loopbrug die de meeste gebouwen met elkaar verbindt, krijgt vier verdiepingen. De brandweer krijgt op haar oude, vertrouwde plek een nieu we garage. "De terreindiensten zijn op deze manier over de weg te bereiken", legt de heer Onderwater uit. Om niet na een aantal jaren opnieuw met ruimtepro blemen te worden geconfronteerd is in het bouwplan rekening gehouden met 10% extra ruimte, die niet onmiddellijk gebruikt gaat worden. De heer Onder water: "Dit is bedoeld als reserve voor de toekomst, zodat we niet direct weer uit ons jasje groeien". De bouwput op de plaats van de vroegere brandweerkazerne. Tekening van het nieuwe bedrijfskantoor met rechts boven de loopbrug.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 14