Wedijverende Viervoeters Dries van Wijhe wint eerste Heineken Skeeler Race UTRECHT - De veemarkthallen aan de Sartreweg in Utrecht vormden vrijdag 18 september en zaterdag 19 september het strijdtoneel voor wedijverende viervoe ters. Die dagen is namelijk het Indoor Concours Hippique gehouden. Diverse ruiters deden aan deze wedstrijden mee. Ook de belangstelling van het publiek was groot. Het evenement is gesponsord door Pepsi Cola en Jagermeister. LEEUWARDEN - De hoofdstad van de provincie Friesland was zaterdag 3 ok tober de start- en finishplaats van een unieke gebeurtenis op het gebied van de sport: de eerste Heineken Skeeler Race. Skeeleren is schaatsen over de weg op wieltjes. De ruim 140 deelnemers moes ten een parcours afleggen van maar liefst tweehonderd kilometer langs 47 Friese dorpen en steden. Winnaar van deze race werd Dries van Wijhe uit Oosterwolde. Na het startschot van de heer J.G. Tee- ken, hoofd horecagebied Groningen, Friesland en Drente, begonnen de deel nemers om acht uur in de morgen aan de langste skeelerrace die ooit in wedstrijd verband gehouden is. Maar de meeste van hen hebben Barthlehiem niet ge haald. Slechts 27 van de 140 reden deze monstertocht helemaal uit. Dat kwam vooral door de lange afstand en de stevi ge koude wind. Niettemin waren tiendui zend enthousiaste toeschouwers op ko men draven om de racers vurig aan te moedigen. Ook de winnaar voelde zich meer dood dan levend, toen hij om 15.15 uur over de eindstreep kwam. Anderhalf uur eerder dan was verwacht. Hij bleef met een tijd van zeven uur en veertien minuten slechts een half uur achter op de record prestatie op het ijs van Evert van Ben- thum. Van Wijhe kreeg voor zijn enorme inzet uit handen van de heer R.A.B. Combée, commercieel directeur van Heineken Nederland, het beeldje 'De Heineken Gouden Skeeler, uitgereikt. Bennie van der Weide en Berend Visser veroverden respectievelijk de tweede en derde plaats. Zij kregen daarvoor elk een Heineken kristallen bierpul. 28

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 28