Met een kraanwag< Perikelen rond de post Van: Paul Aan: Else Op 12 augustus begon Jan van der Meer (de zoon van de eigenaar van een handels en transportbedrijf in Roelofa- rendsveen) aan een avontuur lijke en ongewone reis: hij vertrok per kraanwagen van uit Zoeterwoude naar Rwan da (Afrika). HeinekenTech nisch Beheer heeft de wagen gekocht voor onze brouwerij in Rwanda. De vrachtwagen cabine voor de chauffeur is voor deze reis van alle gemak ken voorzien: een bed, gor dijntjes, horretjes, levens middelen (genoeg voor 2 we ken) en 6 jerrycans met drink water. De reis voerde Jan van der Meer eerst naar Antwer pen. Van hieruit vertrok hij per schip naar Mombassa. Daarna zal hij verder rijden naar Rwanda. De wagen zal gebruikt worden bij bouw werkzaamheden ten behoeve van de uitbreiding van de brouwerij in Rwanda, terwijl hij ook bij brouwerijen en li- monadefabrieken in zowel Zaïre als Burundi kan wor den ingezet. Even een krabbeltje. Zoals beloofd tijdens ons te lefoongesprek stuur ik je hierbij de gevraagde in formatie toe. Ik had deze twee rapporten vorige week al naar jou gezonden maar die briefis blijk baar zoekgeraakt. Toen ik daarover ging klagen bij de postkamer kreeg ik te horen dat het vaak ge beurt dat brieven niet goed aankomen. Ik kreeg trouwens de wind van voren toen ik veronderstel de dat de interne post niet goed zou werken! En terecht, want het ligt vooral aan het fout en niet volledig adresseren van interne brieven Iets waar ik me zelf ook schuldig aan maakte. Maakte want ik heb beloofd m'n leven te beteren. Het schijnt heel vaak voor te komen dat op interne brieven alleen de voornamen staan van afzender en geadresseerde, terwijl ook de vestiging niet ver meld wordt. Enveloppen met teksten als bijvoor beeld van Geert aan bedrijfsbureau zijn elke dag weer een "crime" voor de postkamers. Want bij na elke vestiging heeft een bedrijfsbureau en zoek dan maar eens uit voor wie hij bestemd is! Veel narigheid geven ook de brieven aan mensen met veel voorkomende achternamen als Jansen en Pietersen, zonder dat voorletters worden ver meld en zonder kamernummervermelding. En je kunt het geloven of niet, maar brieven aan niet bestaande afdelingen of gericht aan personen die allang met pensioen zijn, komen ook voor! Vooral medewerkers van horecagebieden zijn voor de postkamers moeilijk te traceren als het be treffende gebied niet vermeld staat op de envelop pe. De medewerkers van de postkamer lieten me trouwens ook enveloppen zien met een volledig onleesbaar handschrift. Door al deze slechte "ge woontes" kan het gebeuren dat een brief dagen lang - soms zelfs wekenlang - rondzwerft voordat hij op de plaats van bestemming komt. Wat de mensen van de postkamer erg vervelend vinden is het feit dat men soms, ten einde raad, een brief moet openmaken om erach ter te komen naar wie hij toe moet. (Wil je a.u.b. daarmee rekening houden als je me wat toestuurt???) Ik heb be loofd (en zal het ook vertellen aan mijn collega's van mijn afdeling) dat ik op al mijn brieven in het vervolg altijd: - de achternaam voorletters van geadresseerde vermeld - het kamernummer vermeld - de vestigingsnaam niet vergeet - de afzender zet voor het geval jij verhuist en ik mijn brief moet terugkrijgen) - duidelijk (liefstin blokletters) zal schrijven Ik denk dat jij je deze tips ook moet aantrekken Vertel je het ook op je afdeling? Groetend, Paul P.S. Ga je mee naar de musical Cats in Carré, a.s. zaterdag 7

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 7