hulp inroepen van de uit Nederland af komstige heer Reyers (head quality con trol bij Dreher)". Instructieboek Terug in Den Bosch zijn de twee Italië- gangers aan de slag gegaan om alle verza melde informatie op een rij te zetten. Groepsleider De Groen, die later ook als instructeur zal optreden, heeft een over zichtelijk instructieboek samengesteld. Het dient als rode draad bij de instructie die alle betrokken medewerkers over de nieuwe vulmachine zullen krijgen. "Dat is nu juist waar het in dit opleidingspro ject om draait. De mensen vragen om goede praktijkgerichte opleidingen, zij willen van alles weten over de appara tuur waarmee zij werkenEen aap kun je een kunstje leren maar onze mensen willen terecht meer weten dan alleen de plaats van de aan/uit knop", aldus de heer Bouma. er vooral ook op dat de deelnemers hun ervaringen uitwisselen". Half oktober moet colonne 8 met z'n nieuwe flessenvulmachine op volle toe ren gaan draaien. "Een van de grote voordelen van de reis naar Italië is dat wij nu met veel meer vertrouwen de ver nieuwde colonne kunnen opstarten", al dus de heer Van Vugt. "Wij hebben in Po- poli veel van dichtbij gezien. Het ombou wen van de lijn voor andere flessen en het weer opnieuw afstellen neemt de eer ste keren veel extra tijd in beslag. Het bierverlies zal bij deze nieuwe vullers duidelijk veel minder zijn". V.l.n.r. de heer P. de Groen, J. vanVugten G. Brouwer. "Droog oefenen" Toen in de eerste week van september colonne 8 werd stil gezet, is onmiddellijk gestart met een instructieweek voor de medewerkers die aan de colonne werken. Bouma: "Uit iedere ploeg ko men twee of drie mensen bij elkaar, die groepsgewijs het instructieprogramma volgen. We proberen zo goed mogelijk een schoolse sfeer te vermijden en hopen De heer J. van Vugt hij flessenvulmachine in Popoli.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 5