Nieuwe foimule bottelarij- opleidingen Den Bosch In Den Bosch is men sinds drie jaar druk bezig de opleidin gen van de bottelarij-medewerkers te verbeteren. De heer G.N. Bouma, wachtchef opleidingen van de afdeling ver pakken, heeft stap voor stap een nieuw systeem van prak tijkgerichte cursussen ontwikkeld. Groepsleiders, tappers, operators' en anderen krijgen een instructie van meestal een week voordat zij met de nieuwe apparatuur aan het werk gaan of andere werkzaamheden gaan verrichten. Nieuw is de buitenlandse 'stage' die twee medewerkers van de Bossche bottelarij in onze vestiging in het Italiaanse Po- poli hebben gelopen. BUITENLANDSE STAGE VOOR BOSSCHENAREN In september zijn in Den Bosch de vul- lers van colonne 8 vervangen. Met de komst van de nieuwe vullers is ook een nieuw opleidingsprogramma gestart. "Tot nog toe komt de informatie altijd te laat. De nieuwe machine staat al te draai en terwijl de mensen die er mee moeten werken niet precies weten hoe het appa raat in elkaar zit. Er is verteld waar de aan/uit knop zit en er ligt een buitenland se handleiding bij de machine voor het geval er iets mis gaat. Bij het opstarten van de lijn ontstaan nog al eens proble men omdat niemand echt weet hoe de nieuwe aanwinst precies in elkaar zit. Om daar verandering in te brengen zijn we vooraf de informatie zelf gaan ha len", zo vertelt de heer Bouma. Groeps leider verpakken P. de Groen en produk- tiemedewerker J. van Vugt zijn in augus tus voor een week afgereisd naar de Dre- her brouwerij in het Italiaanse Popoli. Sinds drie jaar wordt daar gewerkt met zogenaamde Simonazzi flessenvulmachi- nes, dezelfde die in de brouwerij in Den Bosch zijn geïnstalleerd. Italië "Wij hebben ons goed voorbereid op de reis en wat we daar te zien zouden krij gen", aldus de heer De Groen. "Er was niet een echt programma voor ons in el kaar gezet. Zij lieten het voor het groot ste deel aan ons over wat we ervan maak ten. Wel gaven de de Italianen alle mede werking. Als wij iets te vragen hadden dan ging alles aan de kant of nam een an der het werk even over en werd tijd vrij gemaakt om uitleg te geven. De mensen hadden er duidelijk plezier in om in een andere taal te spreken en 'hun machine te laten zien. Een van de tappers pro beerde het in het Duits en de chef van de technische dienst trachtte het in z'n beste Engels. Kwamen we er helemaal niet meer uit dan konden wij altijd nog de Het laatste flesje op de oude vuiler. 4

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 4