Proeverij van Elzaswijnen Uit de Volkskrant van 1 september 1987. Geci teerd uit artikel waarin vermeld wordt dat de In dustriebond FNV tegen accijnsverhoging is op sterke drank en tevens vindt dat de overheidscam pagne tegen alcoholgebruik afgezwakt moet wor den. Over die campagne: Op 24 en 25 augustus werd doorWijnhandel Reuchlin een bijzondere wijnproeverij ge houden van het Elzasser wijnhuis Louis Sipp. Voor deze gelegenheid waren de heer en mevrouw Pierre en Simone Sipp overge komen naar Nederland. Zij gaven een per soonlijke toelichting op hun wijnen. Op de foto de heer Noordijk die de heer Sipp (links voor) toespreekt voordat de proeverij begint. "De indruk wordt gewekt dat je al slecht bent als je een borrel drinkt. Wij vinden die emotionele benadering ver keerd", aldus bestuurder JDuynhoven.... Maar om misverstanden te voorkomen: ook de indus triebond is tegen verkeerd gebruik van drank. "Wij zijn voorstander van een genuanceerde campagne, waarbij ver standig drankgebruik wordt gepropageerd. 'Nog meer accijns zorgt ook niet voor hogere belasting opbrengsten, want de consumptie van sterke drank zal er door afnemen. Een onderzoek in opdracht van het pro- duktschap gedestilleerd heeft daarop al gewezen. Qua geld schiet de overheid er niets mee op", stelt Duynhoven. Bovendien krijg je de kosten van honderden mensen die straks werkeloos raken. We zijn het van harte met de over heid eens dat drankmisbriuk moet worden bestreden, maar dat moet je niet doen door een nog grotendeels ambachtelij ke, oer-Hollandse bedrijfstak het leven onmogelijk te ma ken. De wijngaarden van Sipp uit Ribeauvillé in de Elzas be slaan in totaal 30 hectare. De belangstelling voor Elzaswij nen in Nederland is sterk groeiende. In 1984 werd 21.000 hectoliter geïmpor teerd en in 1986 was dit al 26.01X) hectoliter. Omgere kend zijn dat meer dan 3,7 miljoen flessen. Reuchlin is exclusief importeur en distri buteur van de Sipp-wijnen in Nederland. Dat het goed gaat blijkt uit het feit dat de afzet jaarlijks met zo'n 50% toe neemt. De heer D.G.A. Noordijk. manager van Reuchlinis tevreden over de proeverijen: "De belangstel ling van onze relaties was groot. We hebben nog slechts een paar maal zo'n proeverij georganiseerd, maar gezien de reacties willen we vaker dergelijke activiteiten opzet ten." In de PUM is slechts één van de Louis Sipp wij nen te verkrijgen, de Edelzwicker. Daarvan werd het volgende op de proeverij gezegd: De Edelzwicker is gemaakt van verschillende druive- rassen die groeien op diepe teemachtige grond, kalkarm. De gemiddel de produktie ligt tussen de 1500 en 2000 hl. De Edelzwicker is een een voudige wijn die heel goed past bij schaal- en schelpdieren, oesters en zuurkool. Het alcoholge halte is 11%. Het is een uitstekende aperitief wijn. 30

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 30