Visserijdagen Den Oever Vendelzwaaien in Soest De haven van Den Oever bood tij dens de Visserijdagen van 28 t/m 30 augustus een feestelijke aanblik. Honderdvijftig vissersboten voeren versierd met vrolijk wapperende vlag getjes en ballonnen het IJsselmeer op. Per boot mochten ongeveer veer tig mensen uit het publiek mee. Na af loop van het tochtje op het IJsselmeer kon iedereen genieten van een toastje met verse garnalen en haring of pa ling. Ook Heineken was bij deze jaar lijkse visserijdagen weer van de par tij. Het opblaasbare Heinekenglas sprong door zijn hoogte van 6 meter enorm in het oog. De kinderen kon den zich naar hartelust uitleven op de springkussens van de Pepsi-fun-show. Duizenden mensen hebben van 21 augustus tot en met 6 september het 'Landjuweel Soest 1987' bijgewoond. Een groot evenement dat Soest even in de nationale belang stelling zette. Het was name lijk de eerste keer dat een ge meente boven de grote rivie ren een dergelijk groot gilde- feest mocht organiseren. Ini tiatiefnemer was het StAech- ten Schuttersgilde van Soest, die met dit evenement de zes honderdste geboortedag van haar oprichter heer Jacob van Goesbeek herdacht. Een landjuweel is een gilde- feest dat slechts één maal in de ongeveer vijf jaar gehou den wordt onder toezicht van de Federatie van Noordbra bantse Schuttersgilden. Het feest mocht nu in Soest ge houden worden, omdat het St. Aechten Schuttersgilde van deze plaats sinds 1970 aangesloten is bij "Land van Cuyk", één van de zes gilde- kringen van de federatie. 'Landjuweel Soest 1987' is dan ook op grootste wijze ge vierd met vele culturele, spor tieve en recreatieve evene menten. Heineken was één van de hoofdsponsors.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 29