E.K. Schapendrijven Barneveld 10e Uitmarkt Amsterdam Internationaal Dames Hockey toernooi Mees Hope Wie denkt dat bierviltjes niet kunnen drijven heeft het volko men mis. Wie niet gelooft dat de Heineken Fanfare uit Den Bosch een optreden kan verzorgen vanaf een drijvend biervil tje zal vanaf nu ook zijn ongelijk toe moeten geven.Tijdens de 10e Uitmarkt die van 28 t/m 30 augustus werd gehouden in Am sterdam bleek dat dit wèl kan. De Uitmarkt was ook dit jaar weer de start van het culturele seizoen. In allerlei theaters rond de Amstel konden bezoekers van de Uitmarkt gratis voorstel lingen bijwonen: cabaret, muziek en toneel. Aan de vooravond van al deze culturele activiteiten werd op 27 augustus (tegen over de Kleine Komedie) in de Amstel een drijvend biervilt te water gelaten. Op dit vilt. met een middellijn van maar liefst 7,5 meter, gaf de Heineken Fanfare op 29 en 30 augustus een con cert. Getrokken door de Heineken Bierboeier (een drijvend biervat) dreef het reuzevilt met een vrolijk spelende Fanfare door de Amstel. Bezoekers van de Uitmarkt konden nog vijf drijvende bierviltjes ontdekken. Deze viltjes hadden een door snede van 1,40 meter. Op ieder viltje stond een verlicht Heine ken bierglas van 1,75 meter hoogte, die samen voor een sfeer volle aanblik van de Amstel zorgden. Het reuze biervilt heeft ook tijdens het Heineken Jazzfestival in Rotterdam (van 18 tot en met 20 september) veel bekijks gehad. Op 21 en 22 augustus zag de koeweide in het Schajfelaarse bos in Barneveld er wel heel ongewoon uit. Commando's als "lay down, lay down" waren niet van de lucht, tijdens het Europees Kampioenschap Schapendrijven met Border Collies. Het was de eerste keer dat dit kampioenschap in Ne derland werd gehouden. Vandaar ook dat het voor Heine ken werkelijk uniek was om een evenement als dit te sponso ren. Dankzij de inzet van de Stichting Werkende Border Collie en de Border Collie Club Nederland werd het kam pioenschap voor de ruim 4500 bezoekers en de 28 deelne mers een groot succes. Het publiek keek vol verbazing toe hoe de herders met hun schapehonden in een enorm tempo kuddes splitsten, kuddes opdreven in een rechte lijn en kud des in een veewagen dreven. Als winnaar kwam de collie van Jaap Zuidenwind uit Texel uit de bus. Hij heeft zijn hond zelf gefokt en getraind op gehoorzaamheid, sprinten en uithoudingsvermogen. Niet alleen hij, maar ook alle an dere deelnemers en de organisatoren kregen een Heineken bierpul aangeboden met een afbeelding van een Border Collie. Hockeyliefhebbers onder ons hebben het misschien wel gevolgd: het dames- hockey toernooi Mees Hope op 22 en 23 augustus. Aan dit toernooi deden teams uit Ierland, Spanje, Engeland en Nederland mee. De 3000 bezoekers ge noten van een zeer spannende finale tus sen Nederland en Engeland. Op het nip pertje behaalde het Nederlandse team de overwinning. Heineken sponsorde dit toernooi, dat voor de eerste keer in het Wagenersta dion in Amstelveen plaats vond. In de stromende regen reikte de heer R.G.H. Elfrink, hoofd Public Relations Neder land, de Heineken Cup uit aan Lisanne Lejeune, de topscoorster van het toer nooi.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 28