"Ik ben echt in de bloemetjes gezet" HONDERDSTE VERJAARDAG OUD-TIMMERMAN AMSTEL BROUWERIJ: Je zal maar honderd jaar worden en een brief van de koningin ontvangen. Dat over kwam de heer H.P. Renes, oud voorman van de timmerwerkplaats op de Mauritska- de van de voormalige Amstelbrouwerij in Amsterdam. Hij werd 25 augustus, zijn ge boortedag, in het zonnetje gezet door onder anderen de gemeente Amsterdam en me vrouw S. van Kooten-Pinke, die als Heine- kenvertegenwoordigster die dag aanwezig was. Reparatiewerk aan de huizen en gebouwenAan de bier vaatjes zelf kwamen wij niet", 's Avonds leefde de heer Renes zich uit in zijn gro te hobby: muziek. "Samen met zes anderen vormden wij een muziekgroepje. Ik speel de klarinet en contrabas. Dat had ik mijzelf aangeleerd. Niemand heeft ooit kunnen begrijpen hoe ik dat heb ge leerd". Door zijn honderdste verjaardag is de heer Renes, zoals hij zelf zegt, bekender dan ooit. "Ik kreeg veel visite van vrienden en kennissen en journalisten en ik ben echt in de bloemen gezet. Deze wa ren allemaal even mooi, maar helaas kan ik daar niet meer voor zorgenI k heb ze wegge geven. Maar deze twee houd ik", zegt hij terwijl hij naar een mandje met viooltjes van zijn dochter en een kristallen bierpul met bloemstukje van Heineken wijst. "Daar heb ik te goede herinneringen aan". "Het was een grandioos feest", vertelt de honderdjari ge heer Renes in zijn kleine, maar gezellige bejaardenwo- ning in 't Schouw aan deT.H. Weversweg in Amsterdam- Noord. "Al 's morgens om kwart voor acht, tegen koffie tijd overhandigde een ambte naar hem de brief van de ko ningin, kwam het personeel mijn kamer binnen om mij te feliciteren en toe te zingen. De gang was versierd met posters van Heineken en Am- stel en ik kreeg een doos met gebakjes". Muziekgroepje De jubilaris begon zijn loop baan bij de Amstel Brouwerij als timmerman. "Ik ging als enige uit een gezin van zes kinderen met mijn vader, Cornelis Renes, mee naar de fabriek", herinnert hij zich. "Na zijn pensionering, volg de ik hem op als voorman. Daar heb ik nog een getuig schrift van". Dat ligt keurig netjes opgerold in de onder ste la van zijn kastje. Het is een getuigschrift van veertig jaar trouwe dienst in de perio de juni 1907-1947. Daarna ging de heer Renes met pen sioen. "Ik werkte met een stuk of tien timmerlieden sa men van half zes 's morgens tot en met half zes 's middags.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 21