Samenwerking Birra Dreher met Italiaanse brouwerij Overgaauw nieuwe directeur Vrumona Alliantie van Biertapperijen opgericht GEEN VERSCHIL MET BOTERBRIEFJE Wie nog twijfelt tussen het huwelijksbootje en samenwo nen, hoeft de voordelen van de gehuwde werknemer bij Heineken niet meer mee te laten tellen. Vanaf 1 juni maakt het bedrijf geen onderscheid meer tussen mensen die sa menwonen en gehuwden. Een korte akte van de notaris is echter wel nodig. De heer ROvergaauw, marketing manager frisdranken bij Vrumo na B.V, is per 15 sep tember benoemd tot statutair directeur van Heineken Nederlands Beheer B.V. en Vru mona B.V Overgaauw vervult daarmee de va cature die ontstaan is door het plotseling overlijden van de heer L.A.Ch. Rottier. Samenwonen en huwelijk juridisch nu bijna gelijk De heer J.J.G. Olthoff, Hoofd Arbeidszaken. Werknemers van Heineken die samen wonen kunnen vanaf 1 juni, net als hun getrouwde collega 's, in aanmerking ko men voor een gezamenlijke ziektenkos- tenregeling en een verhuiskostenvergoe ding bij overplaatsing. Ook is er geen on derscheid meer bij de overlijdensuitke ring en de regeling kort verzuimHetzelf de geldt voor attenties bij jubilea en de cursus 'pensioen in zicht'. De gelijkstel ling geldt echter niet voor de pensioenre geling en de premiespaarregeling, omdat de wetgever daarin nog niet voorzien heeft. Als samenwonenden aanspraak willen maken op de gelijkstelling, moeten zij aan enkele voorwaarden voldoen. Zo moeten zij tenminste een jaar een geza menlijke huishouding voeren en dient er sprake te zijn van een met het huwelijk vergelijkbare situatie. Bovendien moet men (als dat nog niet gebeurd is) een sim pele akte laten opmaken bij de notaris. Het initiatief voor de gelijkstelling is af- Birra Dreher, dochtermaatschappij van Heineken N.V. in Italië, gaat nauw samenwerken met de Italiaan se brouwerij Societa Internationale Birraria/Nuova Birra Messina (SIB/ NBM) op de Italiaanse markt. Beide bedrijven verwerven hiermee een minderheidsaandeel in eikaars on derneming. Ook bij verdergaande sa menwerking in de toekomst blijft Heineken N.V. in elk geval een meer derheidspositie in Dreher innemen. SIB/NBM beschikt over brouwerijen in Aosta en Messina (Sicilië), die een capaciteit hebben van respectievelijk 1 miljoen hectoliter en zevenhonderd duizend hectoliter. De brouwerij voert de merken Messina en Hennin- ger en heeft negen procent van de Ita liaanse biermarkt in handen. Een aantal bierlokalen en café's in Neder land hebben de Alliantie van Biertappe rijen opgericht. Bierlokalen die zich aan sluiten bij de Alliantie moeten minimaal vijftig soorten bier in huis hebben, waar van minstens vijf op fust. De mensen achter de bar moeten goed op de hoogte zijn van de materie en voor lichting kunnen geven over bier en bier- komstig van een aantal werknemers op de beleidsvormende afdeling van de af deling Personeelszaken, vertelt Hoofd Arbeidszaken, de heer J.J.G. Olthoff. "Aanleiding was de regelmatig gestelde vraag of de partners van samenwonende werknemers gebruik konden maken van de ziektenkostenregeling. Toen hebben we meerdere regelingen herzien". Een beslissing in de geest van de tijd, meent Olthoff: "Je kijkt naar de maat schappelijke ontwikkelingen en dan be slis je of je het beleid daar op af gaat stemmen. Kennelijk was de tijd er nu rijp voor". behandeling. Belangrijk vindt men ook de herkenbaarheid: een muurschild moet aangeven dat het betreffende café lid is en dat er dus veel bieren te verkrij gen zijn. Er zijn nu achttien bierlokalen lid van de Alliantie, terwijl men streeft naar 25 aangesloten bierlokalen vóór het eind van dit jaar. 15

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 15