Modem Technische Dienst gebouw in Den Bosch biedt plaats aan 80 mensen "Vroeg in de morgen van de 27ste december (1984) werd de Bossche brouwerij gemeenschap opgeschrikt door een felle brand. In de als 'Mapro' gebouw bekendstaande opslag ruimte voor kartonnen verpakkingen was rond zes uur 's morgens brand geconstateerd." De buitenkant van het nieuwe gebouw. Zo begon in de eerste Vers van 't Vat van 1985 een bericht over een uitslaande brand waarbij een aantal gebouwen van de Technische Dienst (TD) verloren ging. Aan de vooravond van de opening van een nieuw TD-gebouw kregen wij een rondleiding in het nieuwe onderko men dat plaats biedt aan tachtig mede werkers. "Van oudsher zaten de stafafde lingen van de TD en de werkplaatsen over het terrein verspreid. Nu zitten ze bij elkaar in een moderne omgeving, dat werkt prettig en de grotere betrokken heid bij eikaars werk motiveert", zo vat het hoofd van deTD, de heerC.M. Kolff de nieuwe situatie samen. Van het oude 'Mapro gebouw' bleef na de brand alleen het kantoorgedeelte overeind. De me chanische werkplaats werd voorlopig on dergebracht in de oude garage. Onder één dak De heer Kolff over de nieuwe opzet. "Besloten werd om de bouw van het nieuwe magazijn in combinatie met het TD-gebouw te vervroegen en hierin voorlopig de krattenvermaalinstallatie van het nieuwe krat/fles project onder te brengen.Tenslotte hebben ook de bouw kundige werkplaats en het accu-laadsta- tion (waarvoor voor de brand al voorbe reidingen waren getroffen) een plaats ge kregen in het nieuwe gebouw." Licht en ruimte De heer A.A.H.J. Steenbakkers hoofd van de bouwkundige werkplaats in Den Bosch, wijst op het hoge plafond. "Tij dens de bouw is veel aandacht besteed aan de arbeidsomstandigheden op de werkplaats. De lichtbakken zorgen voor een egaal strijklicht en de luchtverver singsinstallatie heeft in de werkplaatsen een grote capaciteit. Bovendien zijn er geluiddempende panelen opgehangen." Opvallend aan het plafond zijn verder de verwarmingselementen "Normaal staan die langs de muur maar daar nemen ze onnodig ruimte in en staan ze al gauw in de weg vandaar de "hoge" plaats." In fases De bouw van het complex is in fases ver lopen. "Wij stonden door de strakke tijdsplanning al die tijd op scherp. Het centraal magazijn moest al in juni 1986 klaar zijn om de 'kraker' voor de kratten- vermaling te installeren. Op 5 december is de bouwkundige werkplaats door Sin terklaas in gebruik genomen en in juni van dit jaar moesten de kantoren en de mechanische werkplaats klaar zijn zodat de medewerkers hun werk weer onder optimale omstandigheden konden gaan uitvoeren. Het heeft veel energie gekost maar er staat nu wel een 'gebouw' waar 80 medewerkers zich happy voelen concludeert de heer Kolff. Interieur nieuw TD gebouw. 14

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 14