Een apollo als nest Amstel 1870 voldoet aan verwachting Geboren worden op de rand van een apollotank. Het overkwam eind augus tus vier jonge torenvalken. Na een broedperiode van een maand zagen de jongen het eerste levenslicht bovenop een van de Zoeterwoudse apollotanks. "Het is al voor het derde achtereenvol gende jaar dat de torenvalken zich daar nestelen", aldus de heer Van der Starre die in brouwhuis 1 werkt en een groot vo gelliefhebber is. Het nest is niet meer dan een smalle rand aan de top van de tank, bedekt met wat takken en enigzins beschut achter een paar leidingen aan de buitenkant van de apollo. "Bijna dage lijks ben ik gaan kijken hoe het de jon gen verging. Dat was niet altijd even makkelijk omdat de torenvalken zeer schuw zijn en wachten met uitvliegen en voederen van de jongen tot je weer de trap af bent", zo vertelt de heer Van der Starre"Toch wilde ik graag foto's maken en ik ben toen als een soort spook met een wit laken over m'n hoofd naar boven gegaan. Na een paar foto's gemaakt te hebben, hadden ze me door. Dat was het einde van het experiment". Over het in april geïntroduceerde nieu we biermerk Amstel 1870 zijn zeer posi tieve berichten te melden. Zowel bij de handel als de consument slaat Amstel 1870 aan. Het marktaandeel is in twee maanden tijd verdubbeld. In de levens middelenhandel steeg het marktaandeel van 0,4% in april/mei naar 0,8% in juni en juli, terwijl bij de slijterijen het markt aandeel op 1% eind juli uitkwam. In 72% van de slijterijen is Amstel 1870 te verkrijgen. Voor de detailhandel ligt dat percentage iets anders: 60% van alle le vensmiddelenzaken heeft Amstel 1870 in het assortiment. Dat dat laatste percen tage achterblijft heeft er vooral mee te maken dat slijterijen, eerder dan super markten, bereid zijn een bijzondere bier soort in hun assortiment op te nemen. Ook de bekendheid van Amstel 1870 is hoog: 53% van de ondervraagden kent het en 14% van alle bierdrinkers heeft het al geprobeerd. 13

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 13