Y.H.M.N. FOLMER VAN DE G.W.N. De berichten uit de wereld van producenten en verkopers van sterke drank zijn de laatste maanden niet bepaald opti mistisch. In mei meldde het Produktschap voor Gedistilleer de Dranken dat er het eerste kwartaal 28% minder ver kocht is dan dezelfde periode in 1986. Begin augustus ver scheen het bericht in de dagbladen dat het bedrijfschap voor de detailhandel in gedistilleerde dranken voor 1987 reke ning houdt met een afzetdaling van 10 a 15% vergeleken met vorig jaar. Een interview met de heerY.H.M.N. Fol- mer, directeur van de Gedistilleerd en Wijngroep Neder land, over o.a. deze ontwikkeling? "Toegang tot internationaal distributienet is van wezenlijk belang." "Internationaal gezien zijn we klein" De heer Folmer: "De afgelopen 10 jaar niet echt rooskleurig voor staan. De con- is de gedistilleerdmarkt met 25% ge- currentie is groot en de marktontwikke- daald. Het is de verwachting dat de ko- ling is ronduit slecht. Niet voor alle pro- mende jaren de afzet nog verder terug dukten. Sommige Nederlandse sterke zal lopen. Daaruit is al te concluderen dranken doen het goed en ook buiten dat de producenten van sterke drank er lands gedistilleerd zit in de lift. Coebergh en Bacardi zijn daarvan voorbeelden. Maar we praten nu over de verwachte marktontwikkeling en daarover zijn slechts sombere geluiden te beluiste ren." Weinig internationale produkten "We produceren als G.W.N. in principe alleen voor de Nederlandse markt. Onze afzet in het buitenland is relatief klein. We moeten heel eerlijk zijn en erkennen dat we weinig produkten hebben die het internationaal goed doen. Coebergh is van onze produkten wellicht het meest geschikt om een graantje van de buiten landse markt mee te pikken. Jenever en vieux zijn traditioneel Hollands en inter nationaal nauwelijks van betekenis. Kij ken we naar de ontwikkelingen in vooral het laatste jaar, dan is te zien dat interna tionaal een concentratie van belangen plaats heeft. Berichten over grote dran kenfabrikanten die een samenwerkings verband aangaan of drankenproducen ten die overgenomen worden door con currenten, zijn aan de orde van de dag. Die internationalisering is een tendens die zeker nog door zal gaan." Internationaal distributienet De heer Folmer vervolgt zijn betoog met de opmerking dat de G.W.N. op dit mo ment geen aansluiting heeft op een inter nationaal distibutienet waardoor het moeilijk is op de buitenlandse markt te De flessen-uitpak-machine van GWN. 4

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 4