Shires warm toegejuicht Aantrekkelijk golf bij KLM Open Jonkvrouw als Rondemiss bij derde Ridderronde Zonnige waterpop, sfeervoile happening In Arnhem werd op 11 en 12 juli het con- cours hippique Arnhem gehouden. Dit evenement werd voor de eerste keer ge sponsord door Heineken. Tijdens de op zaterdag verreden 'bridge to bridge' postkoetsen-marathon kreeg de Heine ken bierkoets, getrokken door vier forse Shires erg veel bekijks en applaus. In Eist (zie foto) werd als onderdeel van de marathon een vaardigheidsproef gehou den. In het totaal klassement van deze bijzondere race, die vooral ook bedoeld was om aandacht te vestigen op het hip pisch gebeuren in Arnhem, eindigde de Heineken bierkoets als derde. Hèt grootste golfevenement in ons land is het 'KLM Open'. Daarbij is de Open Nederlandse Golftitel (en een enorm prijzengeld) inzet. Zoals gebruikelijk, waren alle internationale golfvedetten aanwezig. De favoriet was natuurlijk Se- veriano Ballesteros, die al drie maal eer der het KLM Open op zijn naam had ge schreven. Maar ook van de jonge Span jaard José-Maria Olazabel werd veel ver wacht. De ruim 30.000 toeschouwers die dit vier dagen durende toernooi bezoch ten, kregen echter van veel meer spelers aantrekkelijk spel voorgezet. Het 68e Open bleef tot op het laatst toe span nend. Want pas op de laatste hole, toen nog twee golfers in de race waren om de titel, besliste Gordon Brand jr. definitief de strijd. Een goed resultaat werd ook bereikt door het 'Heineken team'. Dit had deelgenomen aan het Pro-Am, een wedstrijd, die aan de sponsors wordt aan geboden. Heineken had een team sa mengesteld bestaande uit de amateur golfers J. van der Zee (directeur export van Heineken), De Ridder-directeur C. van Herpen en een relatie.Tesamen met de professional Rodger Davis golften de heren zo goed dat men op een derde plaats eindigde, gelijk met de ABN. Zaterdag 15 augustus werd er in Wateringeneen plaatsje onder de rook van Den Haag, het Waterpopfestival gehouden. Tussen half één 's middags en middernacht traden vele binnen- en buitenlandse popgroepen op. Ongeveer 25.000 bezoekers luisterden op deze mooie zomerdag naar o.a. de groepen "I've got the Bullets", "Kobus gaat naar Appelscha"'Tt Bites" en de "Comsat Angels". Amstel zorgde met vlaggen en spandoeken voor een sfeervolle omgeving. Voor het eerst werd voor dit festival de kelderbierwagen ingezet waardoor ook de biervoorziening probleem loos verliep. Meer dan 45000 mensen kwamen woens dag 12 augustus kijken naar de De Rid der Profronde, een wielerronde voor be- roepsreriners die gehouden wordt in Maastricht. Dat waren er enkele duizen den meer dan vorig jaar, wat vooral te maken had met de vakantieperiode. Vo rig jaar werd de Ridderronde pas in sep tember verreden. Het mooie weer zorg de 's middags al voor veel gezellige druk te in de binnenstad. De Ridder-brouwe rij had in de weken voorafgaand aan de wielerronde veel geadverteerd in regio nale bladen, terwijl op vele plaatsen in de stad aankondigingen hingen. Winnaar werd dit jaarWim Arras terwijl Jean-Paul van Poppel, bij velen goed bekend sinds de laatste Tour de France, tweede werd. Elk jaar bezoeken vier "ridders" in mid deleeuwse kleding, vele cafés en terras sen om aandacht te vestigen op het Rid derbier. Dit jaar kwam ook de Ridder- Rondemiss gezien haar kledij uit een an dere eeuw: vandaar dat beter Ronde jonkvrouw kon worden gesproken! 25

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 25