Amstel bij Amsterdam 712 Crusaders verliezen strijd om Amsterdam bowl Slechts één Nederlands team nam begin augustus deel aan het internationale voetbaltoernooi Amsterdam 712. Tot grote vreugde van de tienduizenden toeschouwers was het dit 'eigen' Ajax dat in het Amsterdamse Olympisch Stadion aan het slot van Amsterdam 712 de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen. Evenals voorgaande jaren maakten affiches en stickers de Am sterdammers attent op dit voetbaltoernooi. Met dat verschil dat voor het eerst niet Heineken, maar Amstel bier als een van de drie hoofdsponsors op de aankondigingen stond vermeld. Het was dan ook de Amstel vlag, waarmee 's zondags de para chutisten van het Pepsi Parateam naar beneden kwamen. Het was ook Amstel bier dat uit alle door de afdeling reclame servi ce neergezette tappunten stroomdeNatuurlijk werd ook in het restauratiegedeelte van het stadion, sinds jaar en dag Amstel- afnemer, Amstel bier getapt. Deze maand werd een nieuwe wedstrijd toege voegd aan de reeks evene menten die de naam van een van onze concernpro- dukten dragen (zoals Hei neken Roeivierkamp, Amstel Gold race, Sourcy marathon etcetera). Op 7 en 8 augustus vond name lijk het 'Heineken Inter national Squash Tourna ment' in Amsterdam plaats. Vele internationa le topspelers, onder wie de nationale kampioenen uit Finland en Frankrijk, namen aan dit toernooi deel. Door het slechte weer kon geplande (wa- ter)fietsrally, daags voor het toernooi niet door gaan. Tijdens het evene ment zelf had men weinig last van het slechte weer. Daarvoor was het squas hen te boeiend en het res taurantgedeelte van het squascentrum te gezellig aangekleed door de afde ling reclame service. In het zelfde weekend dat het Amster dam 712 voetbaltoernooi plaatsvond, was er in Amsterdam ook een evene ment met een heel ander soort 'voetbal'. Dat was de Amsterdam Bowl', een Ame rican football-toernooi. Op de velden van de Crusaders, de ongeslagen kam pioenen van het afgelopen seizoen, vond een felle strijd plaats. De Crusaders wis ten stadgenoten Amsterdam Rams en het Amerikaanse collegeteam Berlin Eagles achter zich te laten. In de finale bleken de London Olympians echter sterker dan de Crusaders. Dat betekent dat zowel de Amsterdam Bowl als de door Heineken beschikbaar gestelde prijzen voor het winnende team naar Londen gingen. De wisselbekcr voor het beste cheerleadersteam bleef wel in Ne derland, want de dames die de Crusaders zingend en dansend aanmoedigden, wer den uitgeroepen tot de beste cheerlea ders. Een promotietoer door de Amster damse binnenstad met de antieke brand weerauto van reclame service had vooraf aan dit evenement de nodige bekend heid gegeven. 24

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 24