De Vierdaagse van Nijmegen afzien en doorzetten Toeleven naar een week waarin voor dag en dauw uit bed moet worden gestapt, vier dagen lang "afzien", een week waarin ieders gesprek, denken, doen en dromen wordt be- heersd door slechts één onderwerp. Wie het niet aan dan lij ve heeft ondervonden, staat er wat sceptisch tegenover. Voor de mensen die zelf hebben meegewandeld in de Vier daagse van Nijmegen, was het een belevenis. Hieronder een impressie. ze wel voldoende had getraind, nam ze geruime ti jd voor de Vierdaagse deel aan een wandeling bij wijze van oefening. "Toen merkte ik dat ik eigenlijk niets van wandelen wist. Bovendien liep ik niet harder dan 5 kilometer per uur, veel te langzaam voor een echte wandelaar. Ik dacht er dan ook serieus over mijn in schrijving voor Nijmegen in te trekken." Maar de heer Versteeg nam haar onder zijn hoede, gaf adviezen en Mieke liet openbaar vervoer en fiets staan en begaf zich alleen nog maar lopend overal naar toe. Dat wierp zijn vruchten af. Vol ver trouwen reisde ze dan ook af naar Nijme gen. Daar sjokken we nou! Hoe heeft ze het ervaren? "Geweldig. Vanaf je aankomst word je direct in de Nijmeegse roes opgenomen. Het enige dat je zelf hoeft te doen is vrijnemen en lopen. Het overige wordt voor je ver zorgd door de Wandelsportvereniging Den Bosch. Alleen mentaal vond ik het heel zwaar. Het is zo'n massaal evene ment, dat je moet uitkijken niet op ie mands hielen te trappen. Regelmatig be kroop me het gevoel "daar sjokken we nou achter elkaar aan; waar zijn we nu mee bezig?" Wat op zo'n moment stimu leert, zijn de reacties van de mensen langs het parcours. Er is een wisselwer king. Laat jij merken dat je het leuk De Heineken-wandelaars bij de finish Als op 21 juli de Vierdaagse van Nijme gen van start gaat, wandelt evenals voor gaande jaren een aantal Heineken mede werkers mee. Enkelen van hen lopen de 30 kilometer, de grootste groep heeft zich ingeschreven voor de 40 kilometer en de anderen hebben dagelijks 50 kilo meter voor de boeg. Zoals altijd loopt ie der zijn of haar eigen tempo. Alleen op de laatste dag verzamelt het gezelschap zich in Restaurant De Chinese Muur te Malden (waar traditiegetrouw door het horecagebied Gelderland/Overijssel een lunch wordt aangeboden) om vandaar uit gezamenlijk als Heinekengroep in Nijmegen aan te komen. Ondanks het slechte weer, waardoor elke dag een groot aantal uitvallers werd genoteerd, hebben alle Heinekenmedewerkers en gastlopers van Wandelsportvereniging Heineken Den Bosch de Vierdaagse uit gelopen. De heren J.T. Cornelissen (uit Den Bosch) enW.H.R Suiker (uit Zoe- terwoude) mochten hiervoor ieder een 3-liter Delftsblauwe bierpul met inscrip tie in ontvangst nemen, omdat zij beiden voor de vijftiende keer hadden meege daan. Een bierpul in een kleiner maatje was er voor de heer HMR Versteeg (ge pensioneerd medewerker uit Amster dam) vanwege zijn tiende deelname. En nog kleiner was de Heineken pul die aan de heer J.M. Beckmann (uit Den Bosch) werd uitgereikt, omdat hij zijn vijfde Vierdaagse had volbracht. Niet alleen als wandelaar, maar ook als verzorger van de Heineken groep. Bij hem kon namelijk iedereen 's avonds na het diner terecht voor een extra ver zorgingsbeurt van de voeten. "Ik heb ze allemaal gezien" zei hij daarover aan het slotdiner. "Maar de mooiste voeten wa ren beslist van Mieke Bartels. Het was alsof ze nog aan de Vierdaagse moest be ginnen!" Harder dan 5 km per uur Voor Mieke Bartels, werkzaam bij de af deling export in Amsterdam, was het de eerste keer dat zij de Vierdaagse liep. "Ik ben eraan gaan denken toen ik vorig jaar inVers van 'tVat een verslag van de Vier daagse las. Daarin stond de mededeling dat ieder die belangstelling had, contact kon opnemen met de heer C/Emmers in Den Bosch. Dat heb ik gedaan, want ik vind wandelen wel leuk. Vooral in de vakanties, dan loop ik -met rugzak op- toch regelmatig 20 kilometer per dag. Dus de 40 moest ik ook gemakkelijk aan kunnen, dacht ik." Op aanraden van de heer Versteeg, die belde om te vragen of

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 20