'Op een leuke manier je geld verdienen, kan het mooier?" "Alles in één klap op" Ieder jaar rond eind mei begint onze organi satie aan een kortstondige verjongingskuur. Direct na het laatste middelbare schoolexa men doen zij weer hun intrede op kantoor en in de bottelarij, achter de balie in de be drijfskantine en als manusje van alles bij expeditie: het leger van de vakantiewerkers. Heineken is als vakantiewerk-adres erg po pulair. De personeeldiensten worden ieder jaar overstelpt met aanvragen van kinderen van Heinekenmedewerkers en jongeren van buiten. Velen keren in een volgende vakantie weer terug. Het verhaal achter de jonge 'hoofden'. Vakantiegeld, autorijles, studieboeken of een buffer voor financieel slechtere tij den. De redenen lopen uiteen maar over een ding zijn ze het eens: ze hebben het naar hun zin. In deze Vers van 't Vat ver tellen een aantal 'Heinekenkinderen' over hun ervaringen. De plaatselijke personeeldiensten beste den het aannemen en uitbetalen van vakantiewerkers meestal uit aan een uit zendbureau. Alleen de personeeldienst voor het kantoor en commercie in Zoe- terwoude doet dit nog zelf. Toch vraagt de vakantiewerkerperiode extra inspan ning ook voor de andere personeeldien sten op. Volgens mevrouw A.M. Hoogesteger van de personeeldienst brouwerij 's-Her- togenbosch komen er jaarlijks ongeveer vijfhonderd aanvragen binnen voor vakantiewerk, waarvan ruim honderd verzoeken van kinderen van eigen mede werkers. Het merendeel van de functies die beschikbaar zijn voor vakantiewerk zijn ploegendienstfuncties, waardoor er maar weinig plaatsingsmogelijkheden Natasja Sinkeldam De 18-jarige Natasja Sinkeldam heeft de ze zomer vier weken gewerkt op de zol ders van het Heinekenmuseum behoren de bij concern public relations in Amster dam. In voorgaande jaren had ze tijdens de avonduren en in de vakanties al eens schoonmaakwerkzaamheden bij Heine ken gedaan. Zij had nu na haar Havo-ex amen een lange vakantie en vond dat zij André Doelman zijn voor jongens beneden de 18 jaar en voor meisjes. De personeeldienst regelt de indeling. "Tot nog toe hebben wij on geveer tweehonderd vakantiewerkers kunnen plaatsen, het merendeel van de kinderen van 18 jaar en ouder van eigen medewerkers, maar daarnaast moet er ieder jaar toch een behoorlijk aantal 'kandidaat-vakantiewerkers' worden te leurgesteld. Heineken Den Bosch is duidelijk erg in trek als vakantiewerkadres", aldus me vrouw Hoogesteger. 18

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 18