Nieuwe inpakstraat in Bunnikse bottelarij Sinds 2 maanden beschikt de bottelarij van Vrumona over een nieuwe inpak- installatie. Deze installatie bestaat uit vier verschillende, achter elkaar geplaat ste secties en wordt daarom ook wel in pakstraat genoemd. De vier achter el kaar geschakelde delen zijn de invoersec- tie, de trayvormer/-belader, de foliewik- kelsectie en de krimptunnel. Op de nieu we inpakstraat kunnen uitsluitend blik ken worden verwerkt. De capaciteit be draagt maximaal 60 trays per minuut. De machine is in principe afgesteld op 33 cl- blikken. De 15- en 25 cl-blikken worden voortaan in trays verpakt op de 'oude' in- pakinstallatie. Deze inpakker is de afge lopen weken zodanig verbouwd dat een kleiner formaat tray als verpakking kan worden gebruikt. Praktischer en mooier De inpakstraat is uiteraard van de mo dernste snufjes voorzien. Een nieuwe manier van het aan elkaar "hechten" van de krimpfolie-uiteinden is een van de voordelen. Deze uiteinden worden niet langer aan elkaar gelast, maar als het wa re aan elkaar gesmolten. Dit levert niet alleen een fraaier resultaat op, de metho de van 'sealen' is bovendien minder sto- ringsgevoelig. Iets dat van de oude in pakker niet kon worden gezegd. Een fraaiere produktpresentatie wordt ook verkregen door de trays door middel van een video jet-inkt systeem te voorzien van onder meer de "ten minste houdbaar tot"- code. Minder sjouwen Ook voor de bedieningsmedewerkers heeft het werken met de nieuwe aan winst zijn voordelen. De meest opvallen de is dat slechts zesmaal in de 24 uur een nieuwe folierol op de machine hoeft te worden gezet. Op de oude inpakker moest dat elk uur gebeuren. De folierol- len hebben bovendien nu een grotere diameter, zodat mechanisch transport mogelijk wordt. Het sjouwen met de rol len is daardoor gelukkig verleden tijd. 17

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 17