museum Opvallende krattenwand in Rotterdams Argentijnse hockeyers boden aantrekkelijk spel Sourcy aanwezig bij Amsterdamse Midzomernachtcross Van 19 tot en met 28 juni is er in het AmstelveenseWagener Stadion om de Champion'sTrophee gespeeld door internationale hockeyteams. Voor de eerste keer streden zowel de dames als de heren in dit toernooi dat voor de negende keer werd georganiseerd. Heineken, die dit toernooi sponsorde, was hierbij voor het eerst met kelderbier aanwezig. Ondanks een wat kou de start van de zomer vond het bier tijdens de druk bezochte wedstrijden gretig aftrek. Hoewel de Nederlandse dames de eerste plaats veroverden en de heren de tweede, mocht de aanvoerder van de Argentijnse Nationale herenhockeyploeg uit handen van mevrouw E. Oostra, echtgenote van de algemeen directeur Heineken Nederland, een kristallen bierpul met de in scriptie 'team of the tournament' ontvangen. Deze prijs kregen zij voor hun aantrekkelijke spel. Voorts ontvingen de coach, de manager en de zes tien spelers ieder ook een originele, handgeschilderde Delftsblauwe bier pul met inscriptie. 'Tussen uitvinding en ontwerp' is de naam van de tentoonstelling die 27 juni in het Rotterdamse museum Boymans- van Beuningen begon en nog tot en met 20 september duurt. De expositie maakt deel uit van 'Holland in vorm', een reeks tentoonstellingen in vijf verschillende musea over de Nederlandse vormgeving vanaf 1945. Elk museum koos een be paald onderwerp. Museum Boymans- van Beuningen toont gebruiksvoor- I werpen uit de professionele sector. Zo staan er landbouwmachines, kantoor meubilair, huishoudelijke apparatuur, medische-, meet- en regelapparatuur en zijn er produkten uit de vervoers- en transportsector. Als afscheiding tussen de kantoorstoelen en een kraangrijper is een (door Heineken gesponsorde) im mense gele wand neergezet, opgebouwd uit circa 2.500 nieuwe kratten. De tentoonstelling 'Tussen uitvinding en vorm' is dagelijks te bezoeken bij Museum Boymans-van Beuningen, Mathenesserlaan 18-20 in Rotterdam, tussen 10.00 en 17.00 uur. 's Zondags is het museum geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur. Op 19 juni werd weer de prestatieloop in liet Amsterdamse Bos gehouden, beter bekend onder de naam 'Midzomernachtcross'Ondanks het slechte weer mocht deze cross zich verheugen in een grote belangstelling. Ruim 1.800 deelnemers, een recordaantal, verschenen aan de start. Om zeven uur 's avonds werd het startsein gegeven voor de loop die ongeveer drie uur zou duren. Het gehele parcours werd opgevrolijkt met o.a. Sourcy spandoeken en parasols bij de verfrissingspunten waar Sourcy werd uitge schonken. Het was een geslaagd evenement. Velen gaven reeds te kennen volgend jaar weer van de partij te zullen zijn. 29

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 29