Zwemmen, fietsen en hardlopen in IJmond Zoeterwoudse brandweer ludiek op palingvangst Shires vervullen Haringhappen in Hulstkamp gebouw De afdeling Duty Free organi seerde op 11 juni de jaarlijkse 'Heineken haringparty' voor haar afnemers, waaronder ship- chandlers, ambassadeleveran ciers en inkopers van luchtvaart maatschappijen. Tevens waren dit jaar de Belgische afnemers uitgenodigd. In verband met de groeiende belangstelling in de af gelopen jaren voor deze bijeen komst, had Duty Free zaal 'De Wintertuin' in het Rotterdamse Hulstkampgebouw uitgekozen als locatie in plaats van de Raads- kelder in het kantoorgebouw te Rotterdam. Naast de totale pro- duktenpresentatie was er een speciale uitstalling van Bokma Jonge Korenwijn. Tevens werden Bacardi en Pommery onder de aandacht van de gasten gebracht door middel van aparte bars. Rijen dik stonden de toeschouwers langs de grach ten in Leiden, waarin de deelnemers aan de 'Peur- bakkentocht' voorbijvoeren. Het was de tweede keer dat met deze tocht de Leidse Lakenfeesten werden geopend. En gezien het succes zal het waar schijnlijk uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. De deelnemers hadden hun peurbak- ken, platte bootjes waarin vroeger op paling werd gevist, in de meeste gevallen dan ook op creatieve wijze omgetoverd tot een ludiek vaartuig. Aangezien de peurbakkentocht was georganiseerd door de brandweer van Leiden, bevonden zich onder de deelnemers diverse korpsen uit de regio. Een van hen was onze Zoeterwoudse bedrijfsbrand weer. Met hun 'Heineken span met vier Shires' dat opgebouwd was uit van andere korpsen geleende spullen, kregen ze veel applaus van het publiek. Vooral wanneer ze -omdat ze anders te hard gingen rondjes draaiden door de grachten. Ook de jury was enthousiast over de Heineken-creatie. Dat bleek uit de 2e prijs die commandant S. Sijmonsma uit handen van zangeres Gemma van Eek mocht ont vangen. In IJmond werd op 20 juni voor de vierde maal een kwart- triathlon georganiseerd. Hieraan namen 261 mensen deel, die het koude weer manmoedig trotseerden. De afstanden die de deelnemers moesten afleggen, waren 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer wielrennen en 10,6 kilometer hardlopen. Om elf uur werd op het recreatieterrein Spaarnwoude het startsein voor de 61 deelnemers in de wedstrijdklasse gegeven; een uur later volgden de recreanten. Langs het gehele parcours, waar bij Sourcy opvallend aanwezig was, moedigden honderden toe schouwers de atleten aan. Met een voorsprong van 45 seconden op nummer twee, werd de heer G. van Lent uit Amsterdam winnaar bij de heren in de wedstrijdklasse in een tijd van 2 uur en elf minuten. Voor de tweede achtereenvolgende keer werd het concours Hippiquc Arnhem gehouden. Dat gebeurde van 25 tot en met 28 juni. Heineken was hierbij een vart de hoofdsponsors. Naast het offi ciële "Nederlands Kampioenschap Springen voor Junioren" en de strijd om "De Grote Prijs van Arnhem" zag het publiek onder andere een show met een Friese Quadrille. Natuurlijk ontbra ken de Shires niet bij dit evenement. Samen met de Friese Quadrille maak ten onze viervoetige Heineken-ambas- sadeurs een tocht door het centrum van Arnhem. De Heineken spankar had dit keer trouwens bijzondere gasten aan boord. In december 1986 had het echt paar Woudstra een wens in de speciale wensboom van het Bijenkorffiliaal Arnhem gehangen: "Een tochtje ma ken met de spankar, getrokken door de Shires", daar kwam de wens op neer. Die lang gekoesterde wens ging zater dag 27 juni in vervulling.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 28