"Onze meesterbrouwer presenteert: Het nieir DE SLOGAN WAARMEE AMSTEL GOLD Z'N HERINTRODUCTIE AANKONDIGT: Na de introductie van Amstel 1870 komen de Amstel- brouwers opnieuw met groot nieuws. In naam is het een oude bekende maar als produkt is het zó ingrijpend veranderd dat je haast van een nieuw bier kunt spreken. Amstel Gold. "Amstel Gold. maar is dat wel nieuw?", zult u zich misschien in eerste reactie afvragen. Na de eerste slok zult u ook van oordeel zijn dat de brouwers een nieuw bier hebben gemaakt. Het nieuwe Amstel Gold is een speciaal en extra zwaar bier. In vergelijking met z'n voor ganger en naamgenoot is het door een ruimer gebruik van mout nog voller van smaak en heeft het een hoger alcoholper centage van 7% vol. Dit alles maakt dat Amstel Gold - net als Bockbier - in de ca tegorie S mag worden geclassificeerd. Die S-klasse omvat bieren met een stam- wortgehalte gelijk aan of hoger dan 15,5 graden Plato. De kleur is wat donkerder dan u van Heineken pils en van Amstel 1870 gewend bent. Nieuwe verpakking Niet alleen de smaak is gewijzigd. Ook heeft het produkt een nieuwe verpak king gekregen. Het oude 12-flessenkrat heeft plaats gemaakt voor het nieuwe, succesvolle displaykrat. In plaats van in de 25 cl-fles is Amstel Gold afgevuld in de nieuwe 30 cl-fles, per 6 verpakt. Het is echter pas vanaf 2 november verkrijg baar, bij supermarkt, slijter en de hore ca. Waarom die smaak-aanpassing en die nieuwe verpakking? De heer G. den Hertog, senior product manager thuis- verbruik en nauw betrokken bij de herin troductie van Amstel Gold zegt hierover: "Het merk Amstel Gold bestaat al sinds 1956. Aardig om te weten is dat het toen al in 30 cl-flessen, als vier 6-packs ver pakt in een Amstel kist zat. Tot 1960 was Amstel Gold een succesvol produkt. Daarna begon de omzet terug te lopen. Evenals overigens de belangstelling voor andere speciale bieren. Na de overgang op kunststof kratten werd om Amstel Gold, om het een duidelijk eigen gezicht mee te geven, geïntroduceerd in een ei gentijdse fles en een 12-flessen-krat. Populairder De omzet beweegt zich de laatste jaren op een - voor onze begrippen - laag pitje. De laatste tijd is er echter een toenemen de belangstelling voor speciale bieren," vervolgt de heer Den Hertog. Er is behoefte aan een bier met een rijke re en vooral vollere smaak met een hoger alcoholpercentage. Met die wetenschap zijn de brouwers aan de slag gegaan. Uit onderzoek is gebleken dat het nieuwe Amstel Gold door zijn smaak en zijn ver pakking aan die behoefte beantwoordt." Verpakking De huidige specifieke 25 cl-fles (en 12- flessen krat) is lastig voor de handel, vooral omdat de flessen apart gesorteerd moeten worden. De meeste consumen ten vinden de 25 cl-fles te klein en de aan koop van 12 flessen Amstel Gold in één keer wat te veel. Het displaykrat met 4 sixpacks lost deze problemen op en zorgt bovendien voor een goede presentatie. Het belangrijkste blijft natuurlijk het bier zelf. Hoe zal het aanslaan? De ver wachtingen zijn volgens Den Hertog goed te noemen. De reclamecampagne zal met name gericht zijn op twee groe pen bierdrinkers die in het vooraf gehou den onderzoek naar voren kwamen als dè genieters van extra zware bieren. Den Hertog: "Het zijn enerzijds jongeren die zich willen onderscheiden door middel van een speciaal bier met een luxe pre sentatie, anderzijds de ouderen die op hun tijd eens een steviger bier willen drinken. En dat is Amstel Gold, een bier van de meesterbrouwer waar je u tegen zegt. Een bier om niet alleen in gezel schap maar ook in alle rust van te genie ten."

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 16