Snelle service "Onze adviezen zijn vooral gericht op een snelle service naar de klant", zegt de heer H. Louer. Hij is als bouwkundige werkzaam in het horecagebied Den Haag. Daardoor heeft hij in zijn rayon vele adviezen verstrekt aan zaken, waarvan de terrasfunctie in het zomerseizoen van groot belang is. "Het is niet "hoe groter, hoe mooier en dus meer omzet'. Een horecabedrijf kan beter een kleine compacte keuken hebben, waarin alles direct bij de hand is, dan een grote, waarin je van hot naar haar moet lopen. Iets dergelijks geldt ook voor een bar. Liever een bar met 15 krukken, zodat deze overzichtelijk en gezellig is, dan een met 30 krukken, waaraan de gasten zich verloren voelen en nauwe lijks contact hebben met de barkeeper." Het afwegen van decoratief of prak tisch belang is volgens de heer Louer niet zo moeilijk. In Wassenaar heeft hij bijvoorbeeld onlangs bij café-restaurant De Neuf het uitgiftebuffet veranderd. De loopafstand van het buffet tot het terras, dat aan de overkant van een weg is gelegen, is door een andere opstelling aanmerkelijk bekort. Niet alleen krijgt men daardoor een snellere doorstroming van het terras maar ook een betere looproute in het bedrijf. Café-restaurant De Neuf in Wassenaar The Harbourlight aan de Wilhelmina Boulevard in Noordwijk is een Engelse pub. Typerend voor het interieur: toe passing van veel donkerbruin (donker eiken of mahoniehout), messing en een Schotse ruit. En natuurlijk mag de ruimte voor het Dartsspel niet ontbre ken. Ook deze pub won advies in bij het Heineken Bouwbureau over een aantal veranderingen. 6

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 6