Na kortstondig verblijf in Zoeterwoude: R Met Royal Oub naar de Mediterranée Begin dit jaar schreef Royal Club een wedstrijd uit onder consumenten. De vraag was -zo origineel mogelijke- re cepten in te sturen voor een mix-drank op basis van Royal Club. Vele consumenten zonden hun recepten in en dongen daardoor mee naar een reis- cheque voor een tweeper soons vliegvakantie onder het motto 'Met Royal Club naar de Mediterranée'. Op de foto ziet u een van de winnaars, mevrouw K. Horst. Zij mocht eind april uit handen van de heer Ch.G.R. Corver, landelijk verkoopleider thuisver- bruik, een reiskoffer met cheque in ontvangst nemen. De uitreiking vond plaats in de Dagmarkt te Leiden, waar mevrouw Horst door gaans haar Royal Club pro- dukten en andere bood schappen koopt. Het recept van mevrouw Horst staat afgedrukt op de Vatvaria-pagina's, evenals twee andere originele inzen dingen. Sinds eind vorig jaar zijn enkele kan goeroes gehuisvest op het Zoeter- woudse bedrijfsterrein. Al snel na hun komst kwam men op het idee dat het kangoeroeverblijf ruim genoeg was om ook nog een aantal andere diersoorten te herbergen. In overleg met de Dier gaarde Blijdorp (waar de kangoeroes vandaan kwamen) viel de keuze op kraanvogels. Natuurlijk was er een fo tograaf aanwezig, toen het echtpaar Kraan op een mooie voorjaarsdag in Zoeterwoude arriveerde, om hun komst voor Vers van 't Vat vast te leg gen. Vaker dan hij had gedacht, moest de fotograaf toen in actie komen... 1- Wanneer de dierenverzorger van Dier gaarde Blijdorp de houten kist opent, is de kraanvogel blij deze krapppe behui zing te kunnen verlaten 2- Zó blij, dat hij echt naar buiten 'stormt'. 3- 'De vogel leek wel een vliegtuig dat vaart maakt op de startbaan" vertelt een van de dierenverzorgers. "Het beest, dat in Blijdorp veel kleinere verblijven ge wend was, zag hier ineens een zee van ruimte voor zich. Dus hij begon te ren nen..." 4- Achtervolgd door de dierenverzorgers rent de kraanvogel met enorme stappen over het weiland. Z 'n snelheid opvoerend tot hij vaart genoeg heeft om te vliegen 5- Na een lange vlucht over het bedrijfster rein, komt de vogel tenslotte uitgeput bij het parkeerterrein aan. 6- Hier kan de door vermoeidheid over mande vogel niet langer alle geparkeerde obstakels ontwijken. Dat biedt z 'n achter volgers de gelegenheid hem uiteindelijk in de lurven te grijpen. Zonder dralen wordt de kraanvogel weer in het reishok ge stopt, waarna de terugreis naar de Rotter damse Diergaarde begint. Met de andere helft van het duo wordt niet hezelfde risi co genomen. Onuitgepakt gaat ook deze mee terug naar Rotterdam. De kangoeroes houden voorlopig de hele ruimte voor zichzelf. 6

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 6