GWN-medewerkers maken kennis met Pommeiy De Horecashop: nieuw project om horecazaken een 'eigen' gezicht te geven Bruisend vullen zich een voor een de vierhonderd champagneglazen, volge schonken door de exportmanager van Pommery, de heer Claude Devos. De heer Devos deed dit eind maart in de ontvangstruimte van Zoetermeer. Hier vond namelijk een bijeenkomst plaats waarbij de verkooporganisaties van GWN en Reuchlin kennis konden maken met het champagnehuis Pom mery en zijn produkten. De heren De vos, Y.H.M.N. Folmer (algemeen di recteur GWN), D. Noordijk (manager Reuchlin) en productmanager mw. M. Burmann gaven de aanwezigen infor matie over onder meer de historie, de produktie, de marktpositie en de prijs stelling van Pommery. Vanzelfsprekend bleef de kennisma king niet tot theoretische informatie beperkt. Om zelf te ervaren hoe de kwaliteit en smaak van Pommery Brut Royal is, kregen allen een glas uit de champagnepyramide uitgereikt. Landelijk verkoopleider Reuchlin H. Koetsier (links) en verkoopleider thuisverbruik gedistilleerd T. Lintvelt kijken toe hoe de heer Devos de Pommery Brut Royal uit- schenkt in het bovenste glas van de zich langzaam vullende champagnepyramide. Deze was gebouwd door wijnspecialist O. Goossens. Aan het eind van dit jaar gaat de 'Hore cashop' van start. Heineken Neder land heeft dit nieuwe project in het le ven geroepen om horecazaken -meer dan tot nu toe het geval is- een eigen identiteit te kunnen geven. De Horeca shop is een 'winkel' op papier (verge lijkbaar met de Heineken Shop) voor horeca-ondernemers. In die shop zul len de afnemers in de toekomst een groot aantal artikelen kunnen kopen voor hun zaak. Er zijn twee verschil lende assortimenten: één voor Heine ken- en één voor Amstel-zaken. Er be staat een groot verschil tussen beide as sortimenten. Dat onderscheid betreft zowel de samenstelling van het assorti ment als de vormgeving van de artike len. Dit is gedaan om iedere horeca zaak een duidelijk eigen identiteit te geven, in de sfeer van het biermerk dat men schenkt of tapt. Daarnaast speelt de Horecashop in op de individuele wensen van de horeca-ondernemers. Daarmee kunnen die artikelen worden aangeschaft die passen bij het type zaak dat men heeft. Zo is er bijvoor beeld keuze uit zes verschillende tap- zuilen. Een discotheekeigenaar geeft nu eenmaal voorkeur aan een ander afgebeeld. De terrastafels, -stoelen, parasols en terrasschotten zullen bin nenkort te zien zijn bij een aantal hore cazaken in Nederland. Van de overige Horecashop-artikelen, variërend van kelnerblocs tot glaswerk en van fietsen rekken tot scoreborden voor een ten nisvereniging, zijn momenteel nog slechts proefmodellen vervaardigd. model tapzuil dan de exploitant van een bruine kroeg. Om het horecabedrijf echt een 'eigen' gezicht te geven, kan de afnemer z'n nieuwe artikelen bovendien laten voor zien van de naam van de zaak of van zichzelf. Een voorbeeld van de wijze waarop Heineken- en Amstel artikelen van elkaar verschillen, ziet u hierboven

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 9