Diaserie maakt Bossche medewerkers beter bewust van nut bedrijfsveiligheid Veiligheid op de werkplek is van het grootste belang. Om veilig te kunnen werken is het niet alleen nodig dat ieder de veiligheidsvoorschriften kent, het is vooral ook nood zakelijk dat men daarvan het nut inziet. Pas wanneer men weet waarom een voorschrift is ingesteldwat er zou kunnen gebeuren wanneer het voorschrift niet wordt op gevolgd, wordt er op betere wijze aan de eigen veiligheid en die van collega's gewerkt. De diaserie is geheel in eigen beheer gemaakt door de heer G. Sman van de afdeling Functiegerichte oplei dingen Amsterdam. De heer Sman heeft zowel het script geschreven, de opnamen gemaakt voor de dia seriehet commentaar ingesproken als het geheel van achtergrondmu ziek voorzien. Waar ook in het bedrijf, veiligheid op de werkplek is van het grootste belang. Om de kennis over veiligheid in het werk te vergroten is voor de produktie- medewerkers van de Bossche vestiging onlangs een diaserie gemaakt over het onderwerp bedrijfsveiligheid. De diaserie past geheel in de sfeer van de opleidingen en instructies zoals die sinds ongeveer drie jaar door de afde ling functiegerichte opleidingen in Den Bosch wordt gegeven. "De mensen hebben niet alleen instructies nodig die hun eigen werkzaamheden betreffen" zegt ing. G.N. Bouma van functiege richte opleidingen. "Het gaat vooral ook om motivatie. Men moet weten om welke reden bepaalde zaken ge daan moeten worden. Daardoor be reik je een grotere betrokkenheid bij het werkVerder is het belangrij k op de hoogte te zijn van de werkzaamheden -en de achtergronden- van andere afde lingen." De diaserie bestaat uit een algemene basisserie over bedrijfsveiligheid, die geschikt is voor verschillende afdelin gen. Per afdeling kan die basis worden aangevuld met dia's van specifieke werksituaties binnen die afdeling. Mo menteel is de serie vervaardigd voor vertoning aan het personeel uit de bot telarij, met circa 500 medewerkers, de grootste afdeling. Veel aandacht daarin wordt bijvoor beeld besteed aan de controleprocedu re op de mensbeveiliging', de beveili gingsknoppen en de fotocellen die in geval van nood kunnen worden ge bruikt om een machine stil te zetten. De nieuwe diaserie zal binnenkort als eerste worden vertoond aan de tijdelij ke krachten, die in de zomerperiode in de produktie werkzaam zullen zijn tij dens hun opleiding. Na de zomer vakantie, omstreeks september, zal de diaserie aan de overige medewerkers uit de Bossche produktie worden ver toond, te beginnen bij de bottelarij. 5

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 5