De brouwerij aan de Stadhouderskade te Amsterdam zal medio 1988 worden gesloten. Nagegaan wordt of het com plex daarna een bestemming in de sfeer van recreatiecultuur en toerisme kan krijgen. Gedacht wordt o.a. aan een brouwerij-museum met een op kleine schaal werkende brouwerij. Een compleet plan zal vermoedelijk eind dit jaar zijn uitgewerkt. De pro- duktie van de Amsterdamse brouwerij zal worden overgenomen door 's-Her- togenbosch en Zoeterwoude. Frisdrank Ook de afzet van frisdrank heeft zich onder invloed van het mooie zomer weer, positief ontwikkeld. Binnen de Nederlandse frisdrankenmarkt wist het merkartikel z'n positie te verster ken. Het aandeel van Vrumona verbe terde, maar de export liep terug. De herstructurering bij Vrumona, die ge richt is op verder rendementsherstel, verloopt volgens plan. Gedistilleerd Het volume van de Nederlandse markt voor gedistilleerd ontwikkelde zich in 1986 teleurstellend. Vooral bij de jonge jenevers moesten landelijke merken terrein prijsgeven aan de goedkopere merken Een aantal produkten -Hoppe Vieux, Coebergh bessen, Jagermeister en Zwarte Kip advocaat- ontwikkelden zich, tegen de markttrend in, positief. Dit droeg bij tot het verbeterde resul taat. Op termijn zal de Bokma-vesti- ging in Leeuwarden gesloten worden. De produktie zal naar Zoetermeer overgeplaatst worden. Westelijk halfrond De totale biermarkt in de Verenigde Staten liet voor het eerst in 2 jaar weer een stijging zien. Net als vorig jaar ont wikkelde het importsegment zich ster ker dan de totale bierverkopen. De af zet van Heineken bier nam opnieuw toe. De afzet van Amstel Light ver toonde opnieuw een sterke groei. In Canada boekte onze dochteronder neming Amstel Brewery Canada Ltd. een lichte afzetstijgingin een sterk con currerende markt. Inspelend op de vraag naar blikbier, zijn al onze mer ken nu in deze verpakking verkrijg baar. Caraïbisch gebied Met uitzondering van Puerto Rico is de export van Heineken bier en Amstel Light verder gestegen. Dit is o.a. het gevolg van de opleving van het toeris me. Afrika Veel Afrikaanse landen hebben te ma ken met grote financieel- economische problemen. Daardoor konden weinig grondstoffen en reserve-onderdelen naar onze brouwerijen worden geëx porteerd. Het verbruik van duurdere consumptiegoederen als importbier daalde door de daling van het besteed baar inkomenHet exportvolume daal de ten opzichte van 1985. De afzet van lokaal gebrouwen bier vertoonde een lichte stijging. Azië/Australië/Oceanië Hoewel in 1986 de economische ont wikkelingen in Zuid-oost Azië geen herstel te zien gaven, zijn de verkopen van bier in dat gebied enigzins geste gen. De export naar het Verre Oosten bleef nagenoeg gelijk. De export naar China ontwikkelde zich positief. Vooruitzichten De Raad van Bestuur streeft ernaar de positie in de diverse markten verder uit te bouwen en te verstevigen. Dit leidt tot een hoog investeringsniveau, mede door de rationalisatie- en saneringspro jecten in Frankrijk en Spanje en de nieuwe flessen en kratten in Neder land. Met uitbreidings- en vervangings investeringen zal in 1987 ongeveer 700 miljoen gemoeid zijn. Op langere termijn ziet de Raad van Bestuur goe de mogelijkheden om de afzet en het resultaat verder te verbeteren. i- Wanneer de brouwerij aan de Stadhouderskade te Amsterdam medio '88 zal worden geslotenwordt de produktie overgenomen door Den Bosch en Zoeterwoude De afzet van frisdrank ontwikkelde zich positief. Tegen de markttrend in ontwikkelden zich o.m. Coebergh, Jagermeister en Zwarte Kip positief. 4

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 4