Rugbyspektakel tijdens Heineken Sevens Toernooi Voor de kinderen In het weekend van 16 en 17 mei zal op de velden van de Amsterdamse rugby club A AC het Heineken Sevens Rugby Toernooi worden gehouden. Om prak tische redenen is dit jaar het aantal deelnemende teams teruggebracht van 72 tot 60. Hoewel op het moment van schrijven de inschrijving nog niet was gesloten, is de komst van vrijwel alle topteams van vorige jaren al zeker. De zeventallen van onder meer Golden Oldies, Musketeers, The Voyagers en meervoudig Heineken Sevens-win- naar Steepholme zullen garant staan voor een rugbyspektakel van topni veau. Daarnaast zijn er teams die voor het eerst hun opwachting maken in het Heineken Sevens Rugby Toernooi en waarvan veel kan worden verwacht: Parma uit Italië, St. Mary uit Ierland en Lyon Olympique uit Lyon. Maar de toeschouwers krijgen niet al leen toprugby uit het buitenland voor geschoteld: ook de Nederlandse clubs zenden hun beste zeventallen naar Am sterdam. Elk jaar dringen dan ook en kele Nederlandse teams door tot de fi nales. Helaas is de door Heineken be schikbaar gestelde 'Zilveren Pier' nog nooit door een team uit eigen land ge wonnen. Wellicht dat het dit jaar lukt. Het toernooi vindt plaats in sportpark De Eendracht, op de velden van A AC, te Amsterdam Geuzenveld. Speeltijden zijn van 1100 tot 17.00uur. Op 16 mei zijn de voorrondes. De bes te twee teams uit elk van de twaalf pou Neem een potlood en begin bij het cij fer 1. ga vervolgens door naar 2, 3 enz. Als je alle cijfertjes hebt gehad dan komt er een leuk beestje te voorschijn, dat je nóg leuker kunt maken als je het inkleurt. les gaan door naar de 2e wedstrijddag. In totaal komen 17 mei dus 24 ploegen in actie. De toegang tot het toernooi is gratis. U hoeft beslist geen deskundige te zijn om op 16 en 17 mei een kijkje te komen nemen. Alleen de sfeer al op en rond het veld maakt dat u van het toernooi kunt genieten. 31

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 31