Storm halveert Heineken Roeivierkamp De horecaruimte van Hotel Corso te Eindhoven was op 15 maart speciaal ontruimd (met uitzondering van het bargedeelte uiteraard) om plaats te bieden aan 83 darters. De darters namen deel aan een open toernooi, dat voor de eerste keer in Hotel Corso werd gehouden. Het toernooi was in samenwerking met Heineken geor ganiseerd door de exploitant van het hotel, de heerTh. van de Moosdijk, die tevens bestuurslid is van de Dart- bond Zuid-Nederland. De brouwerij had tevens een geldbedrag en een grote wisselbeker beschikbaar ge steld als eerste prijs. Volgend jaar zal opnieuw om deze beker geworpen kunnen worden, want door het succes volle verloop van dit darttoernooi, is besloten dat het zal uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Net als vorig jaar werd de heren-acht van de Amsterdam se roeivereniging RIC winnaar van de Heineken Trofee, de hoofdprijs van de Heineken Roeivierkamp. Groot ver schil met vorige keer was echter dat eind maart niet een 'vier' maar een 'tweekamp' werd geroeid. De zware storm met windvlagen tot windkracht 12, die ons land dat weekeinde teisterde, was daarvan de oorzaak. Eerst had het organisatiecomité nog gehoopt dat uit- stel van de start van de eerste twee wedstrijden af- doende zou zijn. Uiteindelijk bleek dat afstel van het hele zaterdagprogramma de enige oplossing was. Wat dè start van het wedstrijdseizoen had moeten zijn, viel daardoor grotendeels in het water. Op de zondag wa ren de weersomstandigheden redelijk. Daardoor konden de starts van de 750 meter en de 5.000 meter doorgang vindenal maakte de wind het velen op de laatste meters moeilijk tussen de finishpalen door te roeien in plaats van er tegenaan... Op de onderste foto rechts ziet u de prijs uitreiking door hoofd PR Nederland R.G.H. Elfrink (3e van links) aan de captain van RIC.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 28