Eerste paal Tuas-brouwerij Singapore in de grond HTB gaat nieuwe brouwerij in Marokko bouwen De realisatie van de nieuwe brouwerij van Malayan Breweries in Singapore is een stap naderbij gekomen. De eerste paal ging op 7 maart de grond in en in middels zijn de eerste orders voor ap paratuur geplaatst. Tot nu toe kan het opgestelde tijdschema prima aange houden worden. De oorspronkelijke planning, waarin als startpunt voor produktie begin 1989 wordt genoemd, blijft van kracht. Voordat het eerste brouwsel kan worden gemaakt, moet nog heel wat werk verzet worden. Ook door HTB-medewerkers in Zoeter- woude. Inmiddels zijn de eerste stafle den van de brouwerijen in Singapore in Zoeterwoude aangekomen voor een opleiding die zeker een jaar zal duren. De opleiding duurt zo lang, omdat de overstap van een conventionele naar een zeer ver gecomputeriseerde en geautomatiseerde brouwerij voor de medewerkers erg groot is. De mede werkers van Malayan Breweries krij gen tijdens hun opleiding dus vooral te maken met de high tech aspecten van de brouwerij De nieuwe brouwerij vervangt |de hui dige bedrijven waar de merken Tiger en Anchor worden geproduceerd en krijgt een begincapaciteit van 650.000 hectoliter. De capaciteit kan later uit gebreid worden tot 1 miljoen hectoli ter. De totale bouwkosten bedragen circa 180 miljoen. Enkele weken geleden werden op het hoofdkantoor van Heineken de con tracten ondertekend voor de bouw van een nieuwe brouwerij in Marokko. De brouwerij, die in 1989 operationeel moet zijn, krijgt een capaciteit van 500.000 hectoliter. Heineken heeft sinds 1980 een licentie contract met Brasseries de Maroc voor de produktie van Heineken bier. De omzet van Heineken bier in Marokko ontwikkelt zich bevredigend. Brasseries de Maroc heeft op dit mo ment brouwerijen in Casablanca, Fez enTanger. De eerstgenoemde brouwe rij is de oudste en wordt dus over enke le jaren vervangen. De nieuwbouw gaat verrijzen vlak buiten Casablanca. De ondertekening van het contract werd verricht door de heren A.H. Heineken, H.F.M. Coebergh en de heer M. Bargach, president-commissa ris van Brasseries de Maroc. De heer Bargach werd vergezeld door de com missarissen A. Belkeziz en M. Boughaleb en algemeen directeur H. Benchekroun. Voorts op de foto de he ren Bruning, Beks en Helleman van Heineken. 13

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 13