Primus Awards beloning voor Ibecor-brouwerijen mmm m BURUNDI iiimmmiHHn Tijdens een informele bijeenkomst in Amsterdam werden onlangs door de heer H.F.M. Coebergh van de Raad van Bestuur voor de eerste maal Pri mus Awards uitgereikt. De heer Coe bergh besloot tot het in het leven roe pen van deze onderscheidingen om de diverse Ibecor- brouwerijen in Cen traal Afrika te stimuleren de kwaliteit van Primus bier op een hoger plan te brengen. Daartoe was er de doelstelling om in één jaar de kwaliteit te verbeteren en op een constant hoog niveau te hou den. Er is veel werk verricht door de brouwerijen om die doelstelling te rea liseren. Op basis van proeverijen en rapporten van Ibecor en HTB werd be paald welke drie brouwerijen in aan merking kwamen voor een Primus Award. De bronzen onderscheiding was voor de brouwerij Brarudi in Burundi. De zilveren Primus Award was voor brou werij Bralirwa in Rwanda. De heer A.J. Kruidenier mocht de gouden Pri mus Award in ontvangst nemen, die was toegekend aan Bralima in Zaïre. "U heeft in de brouwerij in Kinshasa grote technische problemen gekend, maar nu brouwt u een uitstekende kwa liteit Primus bier lichtte de heer Coe bergh de beslissing toe. De heer Kruidenier gaf in zijn toe spraak aan dat hij persoonlijk nog niet helemaal tevreden was over de kwali teit. "Het was vroeger niet eenvoudig de kwaliteit van Primus op een con stant niveau te houden. Ik zie deze Pri mus Award als een grote stimulans voor onze brouwerij om door te gaan met de kwaliteitsverbetering. We heb ben per slot van rekening nog vier an dere brouwerijen in Zaire!", aldus de heer Kruidenier. Het is de bedoeling dat de Primus Awards jaarlijks zullen worden uitge reikt. De heer Coebergh benadrukte in zijn toespraak dat weliswaar de ge neral managers de onderscheiding in ontvangst namen, maar dat vooral de lokale medewerkers zich bij de toeken ning van de onderscheiding betrokken dienen te voelen. Zij hebben immers een belangrijke rol gespeeld bij de rea lisatie van de kwaliteitsverbetering. V.l.n.r. de heren AVerwilghen (Burundi), Coebergh, M. Boreel (Rwanda), J. Siertse - ma (general manager Ibecor) en A.J. Kruidenier met (ook van links naar rechts) de bronzen-, zilveren- en gouden Primus Awards. Trots toont de heer Kruidenier de gouden Primus Award. Rechts van hem mw. Gelissen en de heer Coebergh. 1Kisangani 2. Mbandaka 3. Kinshasa 4. Boma 5. Bukavu 6. Gisenyi 7. Kigali 8. Gitega 9. Bujumbura

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 12