Japanse sferen in West-Friesland 'De lente begin in Bovenkarspel' was het motto van de 54e editie van deWestfriese Flora, die van 13 tot en met 22 februari werd gehouden. Daar leek het ook wel op. In de verwarmde veilinghallen te Bovenkarspel, waanden de tienduizenden bezoekers zich in de lente. Vooral bij het zien van de (hartverwarmende) bloemenpracht. Daarbij kwam de illusie lente mee te maken in Japan. Het voor deze bloemententoonstelling gekozen thema •Japan' was duidelijk zichtbaar. Diverse waterpartijen met daarover typisch Japanse bruggetjes, tuinornamen- ten en een heus Japans theehuis waren in de veilinghallen terug te vinden. Tevens waren er diverse demonstraties van Japanse kunsten als bloemschikken en papiervou- wen. In het teken van Japan moest ook de bloemsier- kunst staan waarmee de diverse exposanten hun inzen dingen opsierden. Het was de binder P. Swart die door leden van de keuringscommissie van de Koninklijke Maatschappij voorTuinbouw en Plantkunde als beste werd uitgeroepen. Hij kreeg daarvoor uit handen van algemeen directeur A. Oostra, de eerste Amstel Bindersprijs 1987'. "Bloemen houden van men sen" en "Amstel, een pils om van te houden" zijn twee thema's die elkaar prima aanvullen" zo gaf de heer Oostra in zijn toespraak als een van de redenen voor de bijdra gen van Amstel aan dit evenement. Het was voor de eer ste keer dat Amstel Bier als sponsor optrad van de West- friese Flora. Dit gebeurde onder meer door het 'Amstel kijk en doe terras'. Vele activiteiten speelden zich daarop af. Zo konden de bezoekers bijvoorbeeld deelnemen aan een reuze mikadospel en het Amstel roulettespel. Voor de muzikaal getalenteerden was er bovendien de Pepsi Play- back-wedstrijd. In de diverse voorrondes traden vele klei ne en grote zangers en zangeressen voor het voetlicht. In het volgende nummer van Vers van 'tVat meer over deze nieuwe Pepsi-activiteit. Natuurlijk was er ook aan de be zoekers gedacht die zich gewoon even rustig terug wilden trekken om op hun gemak een drankje te nuttigen. Voor hen was een aantal terrassen gebouwd, waar vanzelfspre kend Amstel bier werd getapt. 25

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 25