Introductie Amstel 1870 De onthulling vanAmstel 1870 in het Amstelhotel met v. I. n. r. IJf Blokker, Caroline v.d. Weijden en Alger Oostra. In het laatste nummer van Vers van 't Vat in 1986 schreven we over Amstel 1870, een nieuw produkt dat vanaf maart op de horecamarkt komt en de maand daarop in de win kels. De nieuwe loot aan de Amstel- stam werd op 10 december feestelijk onthuld in het Amstelhotel in Amster dam. Algemeen directeur A. Oostra 'toverde' het nieuwe produkt tevoor schijn daarbij geassisteerd door Caroli ne van derWeijden van PR Nederland. Vervolgens werd het nieuwe bier bin nengedragen door IJf Blokker en kon den de aanwezigen - relaties uit de ho reca- en thuisverbruikwereld en de pers - daadwerkelijk kennismaken met dit produkt. De presentatie intern had al eerder plaatsgevonden. De landelijke ver- kooptweedaagse voor de complete thuisverbruikorganisatie van Heine ken Nederland vond op 27 en 28 no vember plaats in Drente. Na inleiden de presentaties werden in de zaal schot ten weggenomen en werd een grote dis play met Amstel 1870 zichtbaar. Exact om 12 uur 's avonds werd een vuurwerk ontstoken met de woorden Amstel 1870, uw uitdaging'. De medewerkers van de horeca verkooporganisatie ver namen het grote nieuws op 5 decem ber, toen ze allen bijeen waren in De Hooiberg in Zoeterwoude. Daar was het actrice Karin Bloemen - die samen met Peter Faber optreedt in de televi sie-commercials voor Amstel bier - die het produkt introduceerde. De vertegenwoordigers zijn inmiddels al volop aan de slag met dit extra pittig bier. De hoofdkantoren van de grote winkelorganisaties werden in decem ber bezocht. De introductie bij de groothandel vindt deze maand plaats, terwijl in februari en maart de detail handel wordt benaderd. Een echte uitdaging voor de verkooporganisatie dus om Amstel 1870 op zoveel moge- Karin Bloemen als paashaas - i. v. m de in troductie van Amstel 1870 op de markt rond Pasen dit jaar - bij de presentatie voor de horeca-vertegenwoordigers in De Hooiberg. 'Vurige' boodschap voor thuisverbruik, Amstel 1870 uw uitdaging! lijk plaatsen in het assortiment opgeno men te krijgen. In maart/april is het woord dan aan de consument als het produkt in horecabedrijven en winkels te koop wordt aangeboden. Gelet op de uitslagen van eerder gehouden marktonderzoek is dat een confronta tie die Amstel graag aangaatDe mede werkers van Heineken kunnen tijdens de personeelsbijeenkomsten in maart zelf hun oordeel vellen, want dan zal bij die bijeenkomsten Amstel 1870 ver krijgbaar zijn. 9

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 9