NIEUWS VAN DE HORECAVA'87 De eerste week van dit nieuwe jaar stond duidelijk in het teken van de Horecava'87 in het Amsterdamse RAI- complex. Dé vakbeurs voor de Nederlandse horeca-on- dernemers, waar Heineken zich op alle fronten duidelijk presenteerde. De inmiddels vetrouwde stand van 2.000 meter in het vierkant bood onderdak aan de drie 'poten' bier, fris en gedistilleerd en wijn. De introductie van Amstel 1870 én de service die Heineken ver leent aan de horeca, stonden centraal bij Heineken Nederland. Me dewerkers van de Centrale Technische Dienst, van het Bouwbureau, de afde ling Horeca-ontwikkeling, de afdeling Horeca-service en de HeinekenTapser- vice waren aanwezig om deskundige uitleg te geven. En uiteraard waren ook de vertegenwoordigers present om de klanten uit het gehele land te woord te staan. Veel aandacht ging uit naar het Heineken kelderbier-sys- teem, dat al in circa 780 horeca-gele- genheden wordt toegepast. Het grote nieuws was natuurlijk de in troductie van Amstel 1870. Dit voor jaar komt deze extra pittige pilsner op de markt. Omdat het een produkt is voor de echte bierliefhebber, is het lo gisch dat de Nederlandse horecawe- reld daarmee snel kennis wilde maken. Eind vorig jaar werd Amstel 1870 eerst binnen Heineken en vervolgens aan de pers gepresenteerd, en daarover be richten we elders op deze pagina's. GWN De Gedistilleerd enWijngroep Neder land haalde twee van haar topproduk- ten voor het voetlicht. Namelijk Bacar di rum en Coébergh Bessen. Terwijl Wijnhandel Reuchlin het nieuwe wijn- tapsysteem op deze beurs introduceer de. Het werd ontwikkeld in samenwer king met de CCTD (Centrale Commer ciële Technische Dienst) van Heine ken. Het rek waarin de wijndozen lig gen, met de eenvoudige aansluiting naar meerdere tappunten in een hore cabedrijf, oogt simpel. Er ging echter heel wat denk- en testwerk aan vooraf. Veel bezoekers waren dan ook verrast door dit vernuftige systeem. Er kun nen meerdere wijnsoorten getapt wor den. Als men van één soort twee dozen schakelt, worden die automatisch één voor één leeggetapt. Waardoor altijd frisse wijn wordt geschonken. Het ver vangen van een lege door een volle doos, het reinigen van de installatie en het aanbrengen van meerdere tappun ten in één zaak...met dit systeem is het allemaal eenvoudig uit te voeren. Zo als trouwens bij uitvoerige testen in de praktijk is gebleken. Vruniona Vrumona stelde tijdens de Horeca va'87 de kleine fles centraal. Onder het motto 'lekker fris uit een flesje' is men vorig jaar begonnen met een campag ne om het gebruik van de kleine fles in de horeca te bevorderenDe kleine fles is de horeca-verpakking bij uitstek. Koolzuurverlies is uitgesloten en de ondernemer laat zien dat hij een kwali- teitsprodukt serveert. Dat onder streept zijn goede gastheerschap. De consument vindt het bovendien pretti ger om een klein flesje te krijgen dan een glas fris gevuld uit een literfles. Maar liefst tienmaal zoveel consumen ten geven de voorkeur aan hun 'eigen' flesje als consumenten die de literfles verkiezen, zo bleek uit marktonder zoek. En 80% van de consumenten die de voorkeur geven aan die kleine fles is bereid daarvoor ook wat meer te beta len. Veel horeca-ondernemers gingen vorig jaar over op het gebruik van klei ne flessen, en met het continueren van deze actie verwacht Vrumona ook in '87 het kleine flesje nog populairder te maken. 8

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 8