Start interne campagne om kwaliteit te verbeteren NBB.PAN MOET O ZIJN. BNP/E IS NETPRIB WBKBN 4(er VAKANTIE. Op de nieuwjaarsbijeen komsten is een begin ge maakt met de interne cam pagne over kwaliteitsver betering. In alle biervesti gingen is na het uitspreken van de nieuwjaarsspeech een video vertoond met de veelzeggende titel ''Zo werken we toch niet bij Heineken?". In de video legt algemeen directeur Heineken Nederland BV. A. Oostra uit wat de direc tie in de komende jaren wil bereiken op het gebied van kwaliteitsverbetering Verder vertellen enkele medewerkers in de video over wat er in hun werk niet goed loopt en wat er verbeterd zou moeten wor den. In dit interview met de heer Oostra komt aan de orde waarom de directie een kwaliteitscampagne voorstaat, wat het doel er van is en wat het vervolg moet zijn op het vertonen van de video. Kunt u aangeven waarom gestart wordt met een kwaliteitsverbeteringsprogram ma? Wekt u daarmee niet de indruk dat het met de kwaliteit bij Heineken niet goed zit? De heer Oostra: "Om met het laatste te beginnen: ik denk dat we het goed doen bij Heineken. Zowel uit markt onderzoeken als uit het personeelson- derzoek blijkt dat afnemers én mede werkers waardering hebben voor ons bedrijf. Erg veel mensen zetten zich enthousiast in voor HeinekenDe cam pagne moet zeker niet gezien worden als een aanval op het geleverde werk en moet niet de reactie oproepen van "doen we het dan niet goed!!". Nee, het gaat erom dat waar we het goed doen, we ons moeten afvragen of het beter kanIk ben van mening dat we de efficiency, flexibiliteit, dynamiek en snelheid van een kleine brouwerij moe ten combineren met de kennis, experti se en financiële draagkracht van een grote organisatie als de onze. Kwaliteit is ons handelsmerk. Kwaliteit daar staan we voor. De kwaliteitscampagne moet in eerste instantie bij onze mede werkers de vraag oproepen of het echt goed zit met de kwaliteit van het gele verde werk, de serie en of produkt. We moeten ons gaan afvragen of het beter kan. We moeten er voor zorgen dat we in alle opzichten de beste brouwerij zijn. Maar als u denkt aan de klant, denkt u dan extern? "Natuurlijk is het zo dat we uiteinde lijk allemaal werken voor de externe klant. Daar moeten we het van heb ben. We moeten dan ook met z'n allen dienstbaar zijn aan die externe klant. Maar heel belangrijk is ook dat we be seffen dat we klant voor elkaar zijn, binnen ons bedrijf werken we voor el kaar, helpen we elkaar. We moeten klant-bewust denken, juist ook als een collega iets van ons vraagt moeten we snel antwoord geven. We moeten ons er weer van bewust wor den dat als we informatie verstrekken of op een andere wijze werken voor een andere afdeling we in feite bezig zijn voor onze klanten. Snelheid, zorg vuldigheid en kwaliteit zijn ook dan van groot belang. Wat ik me afvraag is of we ons nog echt betrokken voelen bij het leveren van een perfect produkt. In een grote orga nisatie als de onze weet niet iedereen meer waarvoor men werkt, welke plaats men in de organisatie inneent: Dat niemandsland moet benoemd wor den. Iedereen moet de brouwerij ken nen, en eenieder moet zich afvragen of zijn of haar werk efficiënter kan en of hij of zij meer verantwoordelijkheden kan hebben. Wij worden een bureau cratische organisatie. Er is een mentali teit ontstaan waarin vernieuwingen

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 4