NIEUWJAARSRECEPTIES Algemeen Directeur Heine ken B.V. A.Oostra in Zoeter- woude lsz. /ucu rvjuur ir\,ui 11^1 in nc-i 11 l/i ccugct/ictt vjciuct- land!Overijssel verliep in opperbeste stemming Medewerkers van Vrumona luisteren naar de toespraak van de heer ir. L.A.Ch. Rottier De medewerkers van de verschillende Nederland se vestigingen hebben begin januari de nieuw jaarsbijeenkomsten bezocht. Na het uitspreken van de nieuw jaarsspeech werd er in alle biervestigingen een video over kwaliteitsaanpak vertoond. Daarover leest u op pagina 4 en 5 meer. In de speech werd inge gaan op de arbeidstijdverkorting en het besluit geme moreerd om voor medewerkers die niet onder de CAO vallen pas op de plaats te maken met verdergaande ATV. De investeringen in de automatisering werden nadruk kelijk genoemd, met de kanttekening dat verdergaande automatisering wel effect moet hebben en leiden tot meer efficiency en service. Van alle medewerkers en van het management wordt een goede mentaliteit ten aan zien van het werken met computers verwacht. De samenwerking met de ondernemingsraden en de Centrale Ondernemingsraad was ook het afgelopen jaar overwegend constructief en vaak plezierig. Alcohol en samenleving is een onderwerp dat in 1986 veel aan dacht heeft gekregen. Over alcohol en werk is een video gemaakt die in 1987 aan alle medewerkers vertoond zal worden. De zeer recentelijk gepubliceerde nota Alco hol en Samenleving van staatssecretaris Dees blijkt niet wezenlijk te verschillen van een vorige nota hierover. Heineken blijft het oneens met het standpunt etherre clame voor alcohol te verbieden om zo misbruik tegen te gaan. Ons bedrijf is al jaren van mening dat er geen directe relatie bestaat tussen etherreclame en alcohol misbruik. Het is verheugend dat qua resultaten en marktontwikkelingen 1986 een goed jaar was voor de Nederlandse bierorganisatie. Bovendien wordt inge sprongen op de toenemende belangstelling voor specia le bieren, o.a. met Amstel 1870. Als marktleider wordt terecht ook hierin een actieve rol van ons verwacht. De onderneming blijft van mening dat het gebruik van cad mium in kratten gerechtvaardigd is. Met verschillende milieu-organisaties zijn inmiddels afspraken gemaakt over het cadmiumgebruik. In 1987 hopen we een conve nant over dit onderwerp met overheid, milieu-organisa ties en bedrijfsleven te kunnen tekenen. In 1986 is be kendgemaakt dat de brouwerij aan de Stadhouderska de te Amsterdam zal worden geslotenwat niet later dan januari 1989 zal gebeuren. Gesprekken met de mede werkers over overplaatsing zijn er inmiddels geweest. Wat betreftVrumona is te melden dat in 1986 een begin is gemaakt met de eerste fase van het herstructurerings plan en de daaruit voortvloeiende afslanking. Het marktaandeel van Vrumona steeg. De concurrentie in de frismarkt is verhevigd door een structurele overcapa citeit. De gedistilleerdmarkt vertoonde in 1986, na een licht herstel in 1985, een sterke terugval. De GWN heeft haar totaal aandeel daarin kunnen handhaven, vooral door Coebergh, Zwarte Kip, Bacardi en Osborne. De sluiting van de Bokma vestiging in Leeuwarden is in de cember aangekondigd. Ook buiten Nederland blijven we actief. In 1986 is ons belang in de El Aguila brouwerij in Spanje uitgebreid tot 51 we zijn begonnen met de export van Heineken bier naar Finland; lokaal gebrouwen Heineken bier werd geïntroduceerd in Costa Rica. Het licentiecon tract metWhitbread in Engeland werd hierzien. Tot slot werd iedereen opgeroepen in 1987 nieuwe initia tieven te ontplooien, verantwoordelijkheid te durven dragen en creatief te zijn binnen de Heineken organisa tie. 3

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 3