1986 was goed jaar voor Amstel wielerploeg Holland Promotion D.M.Y. Dominostenen Martin Hendriks Nederlands beste amateur veldrijden Finale in Heerenveen mooie afsluiting Heineken schaats 6-daagse 73 overwinningen, 52 tweede- en 43 derde plaatsen wisten de zeventien leden van de Amstel wielerploeg vorig jaar te behalen. Bovendien maakte Rob Harme- ling deel uit van het viertal dat bij het WK in Colorado de gouden medaille won op de 100 kilometer ploegen tijdrit. Deze informatie zette hoofd PR Nederland, R. Elfrink voor de journalisten en overige genodigden op een rij tijdens de traditionele Amstel wielerlunch, in november vorig jaar. Tevens nam hij afscheid van Gerrit Möhlmann, die 16 jaarlang de Amstel-kleuren heeft verdedigd. Natuurlijk werd ook de nieuwe Am stel wielerploeg voorgesteld aan de pers. In 1987 zal de équipe bestaan uit: Eric Cent, Michel Cornelisse, Ar thur van Dongen, Patrick Eyk, Rob Harmeling, Arie Hassink, Martin Hendriks, Rob Kleinsman, John Kruithoff, Anjo van Loon, Ralph Moorman, Rudi Nagengast, Peter Prijs, Harry Rozendal, Corné van Rijen, Herman Snoeijink, HanVaanhold en André van Wijngaarden. Op de foto v.l.n.r. Vaanhold, ploegleider Krott, journalist Hofman, Nagengast en Hassink. Met ingehouden adem keken de genodigden in de Stassenhal te Lisse naar de beelden op het grote televi sie scherm. Beelden van het veld met de ruim 1 mil joen domino stenen in de aangrenzende hal. Beelden die stokten, omdat de dominostenen niet verder om vielen, maar overeind bleven staan. Groot was de te leurstelling. Nog groter was daarom na afloop de vreugde toen bekend werd gemaakt dat tóch een re cord was gevestigd. Weliswaar niet van een miljoen, maar van ruim 750.000 stenen, nadat tot tweemaal toe een helpend duwtje nodig was geweest. Die vreugde was vooral zichtbaar bij de studenten van de drie tech nische universiteiten die ruim een maand bezig waren geweest de stenen op te zetten. Tot laat in de avond vierden zij feest in de Stassenhal, waar Heineken bierbuffetten stonden opgesteld om studenten en genodigden van een drankje te voorzien. Vrijwel constant werd Amstel wielrenner Martin Hendriks door de camera gevolgd, tijdens zijn deelna me aan de Nederlandse kampioenschappen veldrij den, begin januari. In recreatiepark Het Hulsbeek te Oldenzaal had de in het rood-wit-blauwe tricot gesto ken renner bijna direct de leiding genomen. En hij bleef aan kop rijden, ver voor alle andere renners uit. Net als hij eerder had gedaan in Bergen op Zoom, tij dens het militair wereldkampioenschap, in Aken en in Valkenswaard enige dagen eerder demonstreerde Hendriks duidelijk dat hij momenteel Neder lands beste amateur is bij het veldrijden. Heinekei Schaats 6-da a In een uitverkochtThialfstadion in Heerenveen waren op 14 december ruim 15.000 toeschouwers getuige van de eerste marathonwedstrijd, sinds deze ijsbaan over dekt is. Het betrof de finales van de vierde Heineken Schaats 6-Daagse. Achtereenvolgens werden Assen, Groningen, Eindhoven, Alkmaar, Amsterdam en Heerenveen aangedaan door de diverse categorieën rijders. In Heerenveen was het Gert Jakobs, die de marathon won. Richard van Kempen mocht als win naar van het totaalklassement de gouden schaats in ontvangst nemen uit handen van commercieel direc teur Heineken R. Combée. Van Kempen had de basis van zijn succes in Groningen gelegd. Alle overige wed strijden eindigde hij in de voorste geledingen. De Heineken Schaats 6-Daagse werd in totaal door ruim 33.000 schaatsliefhebbers bezocht. 29

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 29