m Afscheid A.Th. de Rooij Afscheid H.J.K. van Overbeek Afscheid J. Breda Afscheid P.J. Pos Zoeterwoude- Velen waren op dinsdag 2 december naar De Hooiberg gekomen om afscheid te nemen van de heer J. Breda. Per 1 januari is hij vervroegd uitgetreden na dertig jaren bij Heineken. Jan Breda, zoals iedereen hem kent, werd met vrouw en twee kinderen ontvangen in de Van Swie- tenkamer.Tijdens het officiële gedeelte van de receptie trok een bonte stoet van sprekers voorbij. De heren Kloek, Hil- gers, Bonte, Siegers, Bliek en Van derWerff typeerden Jan Breda als een vasthoudende, integere man met een prakti sche instelling. Die sterk opkwam, onder andere via COR en OR, voor de werknemersbelangen, maar daarbij het be drijfsbelang niet uit het oog verloor. Tal van ludieke cadeaus werden overhandigd waaronder een pot met geld en een gro te plank met de tekst 'de gewone man'., De voorzitters van de COR- en OR-overlegvergaderingen, de heren Van Schaik en Oostra, kwamen ook persoonlijk afscheid nemen. Het werd voor Jan Breda een dag om nooit te vergeten, net als het 'illegale' afscheid -compleet met draai-orgel- waar mee de collega's van de mechanische werkplaats hem enkele dagen eerder hadden verrast. Den Bosch- Op 28 november was er een afscheidsreceptie t.g.v. de pensionering van de heer De Rooij. In zijn toe spraak noemde de heer De Goederen het een bijzondere dag: de heer De Rooij was jarig, precies 33 jaar getrouwd en 35 jaar in dienst bij Heineken. Zijn loopbaan begon in Am sterdam als chefmonteur van de garage. Sinds '59 is hij 'baas' van de garage werkplaats, vervoersdiensten en belading. De heer De Rooij heeft met veel inzet, enthousiasme en humor zijn functie vervuld tot op de dag van vandaag. "Och, we zien wel, straks heb ik alleen nog maar vakantie" was zijn antwoord op de vraag Van De Goederen naar zijn vakantie dagen. Ook buiten normale werktijden was de heer De Rooij actief lid van de brouwerijgemeenschap. Ondermeer als lid van de OR in Amsterdam en Den Bosch, vakbondsbe stuurder, bestuurslid van de Kamer van Koophandellid van de Katerclub en voorzitter van de Bazenclub. Vaak gaf de ju bilaris advies aan potentiële autokopers en oude-autobezit ters. De spreker noemde het starten van de kelderbierle- veranties een voorbeeld van zijn organisatietalent. Voor al zijn inzet werd hij dan ook bedankt. Amsterdam- Op 15 december vond het afscheid plaats van de heer Van Overbeek na een ruim 33-jarig dienstverband. De heer Van Overbeek was daarbij vergezeld van zijn vrouw, dochter en schoonzoon. Na de officiële ontvangst volgde de receptie in de Raadskelder, waar zijn collega's en vele oud collega's te zamen waren gekomen. De heerHoogeveen ver telde hier over de eerste jaren van de heer Van Overbeek bij Heineken, toen de oude ijsfabriek nog een belangrijke rol speelde in zijn werkzaamheden als machinist. Hierna be schreef de heerVlietstra zijn verdere loopbaan. Daarin heeft hij vele veranderingen in de machinekamer meegemaakt, waaraan hij fijne herinneringen heeft overgehouden. De heer Van Overbeek was vaak voor een grap te vinden. Zo vertelde de heerVlietstra over een chauffeur, die bostel als een haargroeimiddel aangepraat kreeg... Om dit niet meer te vergeten, bood hij de heer Van Overbeek een pet met in stantbostel aan. Namens de collega's en vrienden was er een cadeaubon om zijn hobby op videogebied verder uit te brei den. Als laatste bedankte de heerTak hem namens zijn direc te collega's voor de prettige samenwerking. Amsterdam - Op 27 november was er een afscheidsreceptie van de heer Pos, na 41 dienstjaren. In de Kuiperij ging de heer Kalff terug in de geschiedenis van de lange loopbaan van de heer Pos. In '68 werd de rood-witte periode verruild voor de groen-witte periode, zoals de spreker dit symbolisch illustreerde. De spreker vertelde hoe de heer Pos op de afde ling lange termijn planning bij concern-EFI de gehele om wenteling heeft meegemaakt van handmatige - naar volledig geautomatiseerde administratie. Het computergebeuren werd een deel van zijn leven, de personal computer werd zijn hobby. Diverse cadeaus hadden hierop betrekking: een pet met klep tegen reflecties op het beeldscherm, eenT-shirt met initialen P.P. Dit stond voor Personal Printer. Uit een imitatie-PC kwam dan ook een enveloppe met inhoud als aanzet voor het vervullen van een lang gekoesterde wens van de heer Pos, een printer. Namens het C.B.K. kreeg de heer Pos van de heer Kalff een speciale bierpul aangeboden, terwijl er van de collega's wijn uit het toepasselijke jaar '45 was. In zijn dankwoord waren het met name zijn collega's die de heer Pos bedankte, voor de fijne tijd die hij met hen heeft gewerkt.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 24