Mead staat stil bij 500-mfljoenste drager Kamerbreed in Den Bosch Reanimatietest voor EHBO'ers Yrumona Veel van ons exportbier in flessen wordt verpakt in de zogenoemde 'kleinverpak- kingen'waaronder de 6-dra- gers. Een belangrijke leve rancier van deze 6-dragers is Mead. Een bedrijf in Roo sendaal, waarover we enige jaren geleden schreven bij het beschrijven van 'de lange weg van boom tot vouwkar- ton'. Eind vorig jaar heeft Mead de 500 miljoenste dra ger voor Eleineken geprodu ceerd. Op 26 november werd dit feit gememoreerd. Hier toe overhandigde de heer J. Suur (directeur Mead Ne derland) in aanwezigheid van de heer M. Prot, mana ger Mead Europa, een deel van een gepolijste drukcylin- der op voetstuk aan ir. B.A. Horstman, directeur Pro- duktie Bier Heineken Neder land. Het ceremonieel vond plaats in De Raadskamer te Zoeterwoude, waar onder meer tevens aanwezig waren de bedrijfsleiders van de twee vestigingen, waar de 6- dragers worden verwerkt. Op de foto van links naar rechts de heren Hamers, Prot, Horstman, Suur en Kloek. Op de voorgrond de drukcylinder. Het kantoor bij de brouwerij in Den Bosch bestond vorig jaar tien jaar. Op verschillen de plaatsen was dat te zien aan de vloerbedekking.Tien jaar intensief gebruik veroor zaakt nu eenmaal slijtage. Terwijl slordig geparkeerde koffiekopjes de zaak er ook niet netter op maken. Van daar dat in 1986 een aanvang is gemaakt met het vervan gen van de vloerbedekking. Dat karwei is gespreid over vier jaar. In 1989 worden de laatste stukken gelegd in de minst belopen ruimtes. Kamers en gangen bij onder meer de personeelsdienst, de plaatselijke salarisadmini stratie, de commercie alsme de de complete tweede etage zijn thans weer als nieuw. In de rustige dagen voor kerst werden het trappenhuis en de gangen naar kantoorkan tine én Cambrinuskelder on der handen genomen, even als de centrale hal (zie foto). De hal oogt nu lichter en rui mer door het gebruik van één kleur vloerbedekking, namelijk beige. Voorheen la gen er twee kleuren (bruin én beige) tapijt op de vloer. In vier jaar tijd wordt er plus- minus5.000 vierkante meter 'kamerbreed' vernieuwd in Den Bosch en daarmee is een bedrag gemoeid van een kwart miljoen gulden. Voe ten vegen dus, en voorzichtig zijn met de koffie! Het zal je maar gebeuren, of het kan je maar beter niet ge beuren, dat iemand in de di recte omgeving plotseling onwel wordt en door een hartstilstand in acute proble men raakt.Toch komt het vaak voor. Ook in Neder land zijn jaarlijkse vele men sen het slachtoffer van een hartaanval. Door het snel verlenen van aangepaste eer ste hulp in de vorm van reani matie kunnen de gevolgen beperkt blijven. Maar, hoe eerder de hulp verleend, hoe beter het is. Voor de EH BO'ers van Vrumona be staat de mogelijkheid naast de gewone EHBO-lessen ook een aanvullende cursus reanimatie te volgen. Wil het diploma zijn waarde behou den, dan moet regelmatig een vervolgcursus worden gevolgd. Deze wordt dan af gesloten met een test. In no vember vorig jaar werd in Bunnik weer zo'n test afge nomen. Alle 24 deelnemers aan de cursus slaagden daar bij. Gelukkig wel, want stel je voor dat het je gebeurt dat iemand onwel wordt. 19

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 19