Nieuwe Heineken conunerdals Met ingang van 2 februari zijn regelmatig in het STER- blok vóór of na het journaal nieuwe Heineken-commer- eials te zien op de televisie. Net als in voorgaande jaren is gekozen voor een aaneenschakeling van beelden, onder steund door uiteenlopende muzikale fragmenten. ^pyALCiw '/jy/h' RoykiCa. ifi'//" JtoyALCUM I OVALCiUB RojalClub ,%/fc IojalClüb I iëigAi In februari worden de commercials uit gezonden op de volgende data: Nederland 1 voor 20.00 uur Nederland 2 na 19.00 uur Vrumona gaat haar calorie-arme E-10 Light vruchtenlimonades een andere naam geven. Vanaf maart 1987 zullen deze dranken onder de naam Royal Club Light op de markt gebracht wor den. Royal Club Light wordt, net als voorheen E-10 light, verkocht in de smaken Sinas, Cassis, Citroen en Ceri se. Vrumona verwacht met de intro ductie van Royal Club Light een brede re groep consumenten te bereiken. Commercieel directeur R. Overgaauw hierover:" E-10 is van oudsher het merk bij uitstek voor diabetici. Omdat deze merknaam niet-diabetici minder aanspreekt, heeft E-10 in het verleden niet ten volle kunnen profiteren van de snelle groei van de calorie-arme fris dranken. In 1986 werd er van deze fris dranken bijvoorbeeld 35% meer ver kocht dan in 1985. En het overgrote deel van deze stijging is te danken aan het feit dat mensen die aan hun lijn wil len denken meer belangstelling heb ben voor dit soort produktefi. Door de merkwisseling denken we die mensen beter te kunnen bereiken." Onderzoek Voordat Vrumona het besluit tot deze naamverandering nam, is eerst uitvoe rig onderzoek gepleegd onder consu OyAI.Ci.UB menten van E-10 Light en van Royal Club. Uit dit onderzoek bleek onder andere dat een ruime meerderheid van de huidige consumenten er positief te genover staat. Van de ondervraagden die nu al de andere Royal Club produk- ten kopen zegt de helft in de toekomst ook Royal Club Light te gaan kopen. Dat zijn dus vele nieuwe consumen ten. Reclame Half februari zullen de eerste kratten Royal Club Light geproduceerd wor den en in maart is Royal Club Light ook voor de consument te koop. Tege lijkertijd start dan een televisie- en tijd schriftencampagne om de nieuwe pro- dukten bij de consument bekend te ma ken. Omdat het erg belangrijk is dat ook de huidige E-10 Light consumen ten Royal Club Light gaan gebruiken, heeft Vrumona voor hen een speciale campagne ontwikkeld. Zij worden geïnformeerd via speciale achteretiket ten en flesomhangers op de laatste se ries E-10 Light, via redactionele artike len en advertenties in speciaal op dia betici gerichte bladen en via een mai ling naar huisartsen en diëtisten. voor 20.00 uur rond 21.00 uur voor 23.15 uur rond 21.00 uur De vorige commercials zijn in middels al drie jaar oud en en waren aan vervanging toe" zegt chef reclame en promotions R. Beishuizen. "Na twee jaar, wanneer de commercials zo'n zeventig keer zijn uitgezonden, zijn ze bekend bij een groot publiek. Dan wordt het tijd aan vervanging te gaan denkenWe hebben gekozen voor dezelfde vorm: (veel beelden op muziek) omdat die heel herkenbaar is voor de Heineken-recla- me. Door de keuze van de beelden en een andere manier van snijden hebben we nu een moderner, jeugdiger en meer eigentijdse reclame gekregen." Inhoudelijk gebeurt dat door bijvoor beeld 'breakdancende' obers, uiterlijk door snelle wisselende beelden met bij na abrupte overgangen. Er zitten in de nieuwe commercials ook weer een aantal opvallende specia le trucs, zoals bierglazen die op het vil tje van de buurman springen of als een jojo omhoog en omlaag springen. Aar dig zijn ook de beelden van de lichtbak die langzaam van vorm verandert wan neer twee duiven er op neerstrijken. Hierbij is gebruik gemaakt van onder meer animatie-techniek (zoals bij te kenfilms). Kortom: commercials waar op men niet snel is uitgekeken. 16

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 16