Kantoor Mauritskade in gebruik genomen Wijncursus Reuchlin een succes ten. "Het is heel gezellig om oude bekenden te zien" geeft de heer AHulzebos als reden voor zijn aanwezig heid bij de bijeenkomst in Zoeterwoude. "Er zijn colle ga's bij die ik in vijftien jaar niet gezien heb. Het is heel aardig dat contact na zoveel tijd te herstellen. Daarom was het wat jammer dat de muziek iets te luid was om conversatie goed mogelijk te maken. Verder was de bij eenkomst erg goed ver zorgd." Pensioenfondsme dewerker J. van der Meer denkt dat de meeste aanwe zigen de bijeenkomsten goed geslaagd vondenVoor al nu de groep van in totaal ruim vijfhonderd Rotter damse en Zoeterwoudse oud-medewerkers, verdeeld over twee dagen werden ont vangen. Dat bood de moge lijkheid voor het eerst sinds jaren ontvangstruimte De Hooiberg als accommodatie te kiezen. Hetgeen een sfeer voller ruimte is dan de grote kantoorkantine. Keurend houdt ordertelefoniste Petra Verhagen van de GWN haar glas tegen het licht van de kaars om de wijn op kleur en helderheid te beoordelen. Dit, en nog veel meer, heeft zij geleerd tijdens de driedaagse wijncursus die eind vorig jaar plaatsvond in Zoetermeer. In totaal hebben inmiddels al circa vierhonderd mensen een opleiding gekregen van een van de eigen wijnspecialisten van Wijn handel Reuchlin. "2'h jaar geleden zijn we gestart met deze wijncursus voor commerciële mede werkers" vertelt landelijk verkoopleider van Wijnhandel Reuchlin, H. Koetsier. "Het doel was die medewerkers die dagelijks contact hebben met afnemers, de basiskennis te geven die nodig is voor het verkopen van wijn. Inmiddels hebben alle commerciële medewerkers de cursus gevolgd. De laatste tijd zijn het voornamelijk nieuwe Heineken vertegenwoordigers, aan wie onze wijnspecialis ten de cursus geven. Dit gebeurt op verzoek van de afdeling Centrale Training en Vorming.Tij- dens de meest recente cursus was het vertegen woordiger-in-opleiding ABouwer die bij het examen het hoogste puntenaantal scoorde, namelijk 99 (van de 100). 11 Sinds 22 januari is het kan toor van de voormalige Am- stel Brouwerij aan de Am sterdamse Mauritskade weer in gebruik. Op die da tum en de daaropvolgende dag zijn namelijk de afdelin gen export, concernmarke- ting, concern juridische za ken en het documentatie centrum van het hoofdkan toor aan het 2e Wetering plantsoen verhuisd naar de Mauritskade. De reden hier voor is de verbouwing van het hoofdkantoor, die in het voorjaar van start gaat. Dit gebeurt in ieder geval na 10 maart, wanneer binnen het hoofdkantoor de laatste af delingen (waaronder con- cernadministratrie en EFI) naar een andere locatie bin nen het hoofdkantoor ver huizen. Een aardig detail: de oude telefoonkabel, bij de PTT ook wel bekend als de 'bier- kabel' (destijds aangelegd tussen Mauritskade en Van der Helststraat) is opnieuw in gebruik genomen. De cir ca honderd verhuisde mede werkers blijven daardoor on der dezelfde telefoonnum mers bereikbaar als voor heen. Ook weer in ere her steld is de Gijsbrechtkelder, de voormalige ontvangst ruimte. Deze doet nu dienst als kantine. Op de foto zijn de werkzaam heden om het pand aan de Mauritskade in gereedheid te brengen, nog in volle gang.

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 11